Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP 31'inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan ''Yeni anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

CHP cephesinden AK Parti için sert sözler! "Kimsenin kurtarıcısı değiliz kılımız kıpırdamaz" CHP cephesinden AK Parti için sert sözler! "Kimsenin kurtarıcısı değiliz kılımız kıpırdamaz"

Toplantımızın hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Filistin davası ve Gazze'deki katliam her zamanki gibi kampımızda gündemimizin en üst sırasındaydı. Filistin halkı 76 yıldır zulme maruz kalıyor, toprakları gasbediliyor. Biz Filistinli kardeşlerimizin nasıl zorlu önemli ve kahramanca mücadele verdiklerini gayet iyi biliyoruz. Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor, Anadolu'yu da savunuyor. Gazze ve Filistin'de sınanan Müslümanlığımızla birlikte insanlığımızdır.

Yeni anayasa mesajı 
AK Parti kuruluşundan itibaren reformcu ruhunu kaybetmemiş bir partidir. Geniş bir yelpazede önemli reformları hayata geçirdik. Türkiye'yi vesayetçilerin karanlığından biz çıkardık. Milli iradeyi darbecilerin karanlığından biz çıkardık. Korkulara son verdik. İçine kapanmış bir ülkeye özgüven ve cesaret kazandırdık. Bu ülkeye her alanda Cumhuriyet tarihinin altın yıllarını yaşattık. Bunları yeterli görmüyoruz. Mevcutla yetinmek yeniye ve yeniliğe kapısı kapatmak demektir. AK Parti statükocu bir parti değildir, olmayacaktır.

Oturalım, konuşalım, el ele verelim, en geniş mutabakatla Türkiye'yi darbe anayasası ayıbından hep beraber kurtaralım. Yeni anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız. Bu meselenin bir siyasi bilek güreşine çevrilmesini de doğru bulmuyoruz.

Türkiye'nin seçim dönemini artık geride bırakıp önüne bakması önemlidir. Siyasetten tasfiye edilmiş kendi partilerinden tard edilmiş kimi müfriz tüccarların gündeme gelme çabalarını sadece üzüntüyle değil büyük bir taaccüble izliyoruz

Editör: Aliye Tulum