Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'ndeki aday tanıtım toplantısında  gündeme dair dikkat çeken açıklamalar yapan Erdoğan CHP lideri Özgür Özel'e yüklendi. Erdoğan ''CHP genel başkanlık koltuğuna oturmak vesayet gölgesini ve ayağınıza takılan prangaları kabul ettiğinizde kolaydır. Asıl olan gerçek manada bir siyasi aktör olabilmektir. Özgür Efendi, siyasi ehliyetini almak istiyorsa bizimle uğraşmak yerine gitsin önce vasilerinden, efendilerinden, ağababalarından kurtulsun. Sonra kendisiyle özgür bir siyasetçi olarak muhatap olmayı düşünecek arkadaşlarım var.'' ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları;

"KİMSE BECERİKSİZLERE TIPIŞ TIPIŞ OY VERMEK ZORUNDA DEĞİL"
Hiç kimse hizmetsizliğe mahkum değildir. Hiçbir insanımız beceriksizlere tıpış tıpış oy verme mecburiyetinde değildir. Kendini değil kentini düşünen, laf değil proje üreten, kendini şehrine hizmet etmeye vakfedecek belediye başkan adaylarıyla milletimizin karşısına çıkıyoruz. İnşallah 15 Ocak Pazartesi hem diğer adaylarımızı tanıtacağımız hem seçim beyannamemizi açıklayacağımız büyük bir tören yapacağız. Seçim startını vereceğimiz bu törenle birlikte adaylarımızla, teşkilatımızla gece gündüz sahada olacağız.

"BU KİRLİ OYUNUN EN BÜYÜK APARATI MAALESEF CHP"
Seçim öncesi zihinler bulandırılmaya çalışılıyor. Mukaddes değerler doğrudan hedef alınıyor. Bunlar kendi yankı odalarından çıkıp içinde yaşadıkları toplumu tanımaya bile tenezzül etmezler. Hayat tarzı, köken ve semboller üzerinden pis bir oyun oynanmaktadır. Bu kirli oyunun siyasetteki en büyük aparatı maalesef hep CHP oldu. Şimdilerde her ne kadar oy oranları düşük de olsa kimi başka partilerin de bu sinsi oyunda rol almak için adeta can attığını görüyoruz. Her şey değişiyor ama CHP ve şürekasının baş rolünü kimseye bırakmadığı toplum ve siyaset mühendisliği senaryoları aynı kalıyor.

Ömer Çelik'ten Atatürk uyarısı: Çirkin beyan ve saldırganlığın karşısındayız Ömer Çelik'ten Atatürk uyarısı: Çirkin beyan ve saldırganlığın karşısındayız

"RİYAD'DAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ!"
Cumhuriyetimiz ve onun kurucusu Gazi Mustafa Kemal her zamanki gibi yine istismara en elverişli malzeme olarak öne sürülüyor. Milletimizin ne Cumhuriyet ile ne onun banisi Gazi Mustafa Kemal ile derdi vardır. Bu kavramların arkasına saklanarak siyaset yapmak asla hassasiyet emaresi değildir. Riyad'dan size ekmek çıkmaz! Tişörtleri farklı bir şekilde boyamak size bir şey kazandırmaz. Samimiyseniz, dürüstseniz bunu ülke genelinde milli ve yerli olarak ifade edin.

"ÖZGÜR EFENDİYİ DE ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ"
Özgür efendinin genel başkanlık macerası daha başlamadan vesayet kisvesi altında bitmeye yüz tuttu. İnşallah 31 Mart seçimlerinde sadece şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmakla kalmayacağız, aynı zamanda Özgür efendiyi de özgürleştireceğiz. Teröristlere ve destekçilerine sahip çıkmaktan vazgeçmesi gerekiyor. Özgür efendi nerede bir çapulcu, terörist, demokrasi düşmanı varsa ya selam çakıyor ya gidip sırtını sıvazlıyor.

Biz kendisini özgürleştirmesini tavsiye ederiz aksi takdirde milletimiz bunu yapacak. Ama bu zatın gidişatı şu anda pek de iyi gözükmüyor. Daha bismillah demeden anayasal düzene kastetmekten 18 yıl ceza almış bir teröristi adeta cezaevinden Meclise tünel kazarak kurtarmanın derdine düşüyor. Özgür efendi, partisine hakim olmak, bir şekilde geldiği koltuğun hakkını vermek yerine bize sataşarak, hakaret ederek prim kazanmaya çalışıyor. Ancak boynunda diyet borcuyla siyaset yapılmaz. Siyaset her kişinin değil, er kişinin kârıdır!

Editör: Aliye Tulum