Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta mitinginde dikkat çeken açıklamalar yaptı. Erdoğan Türkiye'nin son 10 yıldır terörden darbe girişimine salgından bölgedeki çatışmalara kadar ardı arkası kesilmeyen nice sınamalara maruz kaldığını söyledi.

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken konuşma: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken konuşma: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Hayat pahalılığıyla sınanıyoruz"
"Asrın felaketi üzerimizdeki yükü daha da artırdı. Fakat geldiğimiz noktada yerel yönetim seçimlerine gidiyoruz. Hayat pahalılığıyla ve onun bir sonucu olan sabit gelirli insanlarımızın refah kaybıyla sınanıyoruz. Allah'ın izniyle bunların da üstesinden geleceğiz. Genel ekonomik göstergelerimiz gayet iyi. Milli gelirimiz istihdamımız üretimimiz ihracatımız tarihimizin en yüksek seviyesinde.

"Enflasyon düştükçe çalışan ve emekliye yansıtacağız"
Ekonomiye dair mesajlar veren Erdoğan, Genel ekonomik göstergeler gayet iyi. Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın 2. yarısından itibaren görmeye başlayacağız. İstihdamımız, ihracatımız, üretimimiz tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe ekonomideki olumlu tablonun getirilerini çalışanlarımıza ve emeklilerimize daha iyi yansıtma imkanı bulacağız." dedi.

"4 ülkeden biri olduk"
Savunma sanayi alanındaki atılımlara değinen Erdoğan, bu alanda yerlilik oranını yüzde 20'den yüzde 80’e çıkardıklarını belirterek "İnsansız Hava Aracı teknolojisinde dünyanın ilk 3 ülkesinden biriyiz. Milli savaş uçağımız KAAN'la 5. nesil uçak yapabilen dünyadaki 4 ülkeden biri olduk" ifadelerini kullandı.

"Buruk bir Ramazan yaşıyoruz"
Gazze'de İsrail saldırılarıyla ilgili olarak Erdoğan, "Gazze'deki katliamların üzüntüsüyle buruk bir ramazan yaşıyoruz. Türkiye olarak bilinen ve bilinmeyen yardımlarımızla Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız" diye konuştu.

Editör: Aliye Tulum