İstanbul'da 16 yaşındaki T.C.'nin ehliyetsiz araba kullanırken kaza yapması sonucu 29 yaşındaki Mustafa Aci hayatını kaybetmişti. Yazar Eylem Tok'un oğlu T.C.'yi ABD'ye kaçırması ülkenin gündemine oturdu. Gazeteci Barış Pehlivan Eylem Tok ve oğlu ile ilgili yepyeni bir iddiayı paylaştı.

Elazığ'da okul müdürü 9 çocuğa 'cinsel istismar' suçundan tutuklandı Elazığ'da okul müdürü 9 çocuğa 'cinsel istismar' suçundan tutuklandı

ABD'ye oğluyla birlikte kaçan Tok, New York'ta bir ev kiralamak istediğinde tepkiyle karşılaştı. Görüştüğü ev sahibi, onu basından tanıdığını belirterek evini kiralamayacağını söyledi ve "Sen hangi cesaretle bana bu teklifi sunuyorsun. Evimde katil mi bekleyeceğim? Bu teklifi hiç duymamış olayım. Terbiyesizliğin lüzumu yok." şeklinde sert bir yanıt verdi.

Eylem Tok adına yapılan yazışmalarda ise şöyle söylendi, "Ailenin durumu biraz farklı. Burada kayıtları olmadığı için kredi skoru gibi belgelere sahip değiller. Ancak maddi olarak sıkıntıları yok, bu yüzden yıllık ödemeyi tercih edecekler. Belki duymuşsunuzdur, Türkiye'de bir trafik kazası yaşadılar ve anneyle oğlu NYC'ye gelmek zorunda kaldılar. Yani kağıt işleriyle uğraşmadan hızlı bir kiralama yapılması gerekiyor. Ayrıca teminat bloke de alabiliriz, bu konuda bir sorun yok."

Editör: Amine Ebrar