CHP'nin Bismil'den belediye başkan adayı olarak gösterdiği Abdurrahim Sönmez'in (49), iddiaya göre, 2 Şubat'ta ilçe binasında çalışmaya başlayan çaycı B.D.'ye (19) cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

'Bana Bey Diye Hitap Etme'

B.D., kuzeni F.D. ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek Sönmez'den şikayetçi oldu. B.D., ifadesinde, "2 Şubat'ta çaycı olarak işe alındım. Ertesi gün Abdurrahim Sönmez, 'Bana bey diye hitap etme' diyerek, bacaklarıma dokundu. Akşam saatlerinde odasına çay götürdüğüm sırada dudaklarımdan zorla öperek, göğüslerime dokundu. Bunun üzerine parti binasından ayrıldım" dedi. Şikayet üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan Sönmez, işlemlerinin ardından tutuklandı.

CHP İl Başkanı Abdullah Atik ise B.D.'nin akli dengesinin yerinde olmadığını iddia ederek, "Parti ile ilgili bir durum değil. Sönmez, seramik işi yapıyor. Kız işe yeni alınmış, para istemiş. Adam yok deyince kız şikayetçi olmuş" açıklamasında bulundu.

Özgür Özel'den Lütfü Savaş yorumu! 'En iyi aday, kazanamazsa çok üzülürüm' Özgür Özel'den Lütfü Savaş yorumu! 'En iyi aday, kazanamazsa çok üzülürüm'

Chpnin Bismil Adayi Sonmez Cinsel Saldiridan Tutuklandi 7908 Dhaphoto1

Editör: Şevval Başçakır