Grubundan ikinci olarak çıkarak son 16 turunda dilere destan bir performansla Avusturya'yı 2-1'lik skorla geçen milliler Berlin'de çeyrek final biletini aldı.Türkiye'yi sevince boğan bu zaferden sonra gözler Berlin'de oynanacak Hollanda maçına çevrildi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 son 16 turunda Avusturya’yı mağlup ettiği karşılaşmada Merih Demiral’ın bozkurt selamıyla gol sevinci yaşamasının ardından ortalık karıştı. Bu gol sevinci Almanya ile Türkiye arasında adeta diplomatik krize yol açarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da millilerimizin çeyrek finalde Hollanda ile oynayacağı karşılaşmayı tribünden takip edecek.

Erdoğan, maça gitmek için Azerbaycan programını iptal ederken, Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Gayriresmi Zirvesi'ne katılması beklenen Erdoğan’ın yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Azerbaycan’a gideceği belirtildi.


ERDOĞAN FİKRİNİ DEĞİŞTİRDİ
Erdoğan, Türkiye'nin çeyrek finale yükseldiği maçın hemen sonrasında, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın yanı sıra oyuncular Arda Güler ve Barış Alper Yılmaz ile konuşmuş ve Montella’nın çeyrek final kendisini davet etmesine şu yanıtı vermişti:

"Gelemiyorum çünkü birçok burada devlet işleri var. Ama adım adım takip ediyorum. Bugün de bütün heyecanımla yanınızdaydım. Bütün gönlümle sizleri kucaklıyorum"

Kemal Kılıçdaroğlu: Sarayın gölgesi, Türk futbolundan kalkmadı Kemal Kılıçdaroğlu: Sarayın gölgesi, Türk futbolundan kalkmadı


BÜYÜKELÇİLER BAKANLIKLARA BAĞIRILDI
Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser'ın "Türk aşırı sağcıların işaretlerinin bizim stadyumlarımızda yeri yok" diyerek UEFA'ya yaptırım çağrısı yapmasının ardından, Berlin'in Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz dün Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı.

Bugün ise, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Almanya Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı.

Editör: Gülşah Yıldız