Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın ardından kurmaylarını AK Parti Genel Merkezine çağırmış, toplantıya MİT Başkanı İbrahim Kalın da katılmıştı. Buradaki mini zirvenin ardından Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı Kalın ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıya Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde devam etmişti.

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın saat 16.00'da TBMM'de katılacağı Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu toplantısını iptal ettiği, Erdoğan ile saat 16.00'da görüşeceği öğrenildi.

SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜ

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Ayhan Bora Kaplan davasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir görüşme gerçekleştirdiğini iddia etmişti. 

ALİ YERLİKAYA GÖREVDEN ALINACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüşmesinin ardından Ali Yerlikaya'yı da çağırması iddiaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada Ali Yerlikaya'nın görevden alınacağı iddia edildi.

FATİH PORTAKAL: GÖREVDEN ALINIRSA ŞAŞIRMAYIN

Gazeteci Fatih Portakal canlı yayında “Ankara emniyet müdürünün de görevden alınabileceği konuşuluyor. Engin Dinç'in de görevden alınabileceği konuşuluyor. 3 gün sonra Ali Yerlikaya da görevden alınırsa hiç şaşmayın!” ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Erbakan aldıkları oyu babasına bağladı: Milli Görüş iktidarını milletimiz çok iyi hatırlıyor Fatih Erbakan aldıkları oyu babasına bağladı: Milli Görüş iktidarını milletimiz çok iyi hatırlıyor

Editör: Aliye Tulum