Okan Buruk'tan şampiyonluk açıklaması: Hedefimiz 2025'te 25. şampiyonluk Okan Buruk'tan şampiyonluk açıklaması: Hedefimiz 2025'te 25. şampiyonluk

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar geldi. Yıldırım basın toplantısında adaylığını resmen açıklayarak ''Kimseyle kavga etmeyeceğim dedim ama benimle kavga ederlerse ederim. Bizim derdimiz Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Şampiyonluklar kulüpler, camiaları, güç olarak büyütüyor. 6 sene önce ben ayrılırken Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş hepsi Aziz Yıldırım gitti Türk futbolu kurtuldu diyorlardı. Şimdi Aziz Yıldırım gelsin Türk futbolunu kurtarsın diyorlar'' ifadelerini kullandı.

Günlerdir konuşulan Mourinho transferi hakkında açıklama yapan Aziz Yıldırım: "Mourinho ile 2 saat görüştüm. Hiç para konuşmadık. Bir baktım televizyonda, "işte 15 milyon verecekler' diye. Sana ne?'' dedi. Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım: "Kaybedersek, Mourinho'nun parasının yarısını ödemeyi taahhüt ediyorum." ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım "Ben kimsenin adamı değilim kardeşim. Ben Fenerbahçe'nin adamıyım. Ben hiçbir partinin adamı değilim. Sakın bu işlere girmesinler." dedi.

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

Fenerbahçe'nin hiçbir zaman para sonu olmaz. Ben niye halka açtım bu kulübü? Yapardım binlerce kişiyi üye, ölene kadar başkan olurdum. '1 Milyon Üye' kampanyası başlattım. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük STK'larından biridir. Fenerbahçe'nin istemediği hiçbir şey olmaz. Ne zaman, birleştiği zaman. Birleşmezse Fenerbahçe'den de bir şey olmaz. Benim başkanlığımda 4 sene şampiyonluk olamadık. Sebeplerinden biri de mahkemeler."

"BAŞKAN OLMA NİYETİM YOKTU"
"Neden başkan olduğumu açıklayayım. Başkanlığa niyetim yoktu. Keyfim yerinde. Para da kazanıyordum. Ama Fenerbahçe'de bazı sıkıntılar var, onu gördüm. Arkadaşlarıma 'Biriniz aday olun, yürüyelim' dedim. 'Sen varken olmayız' dediler. O yüzden mecbur kaldım. Çünkü 20 sene başkanlık yaptım. 6 sene lig şampiyonu olduk hem de zor günlerde. 20 sene idare ettik.

Mevcut kulüp başkanının çalışmalarına engel olmadık. Muhalefet olmadık, sessiz kaldık. Konuştuğumuz zaman da camianın birlik ve beraberliğine dikkat çektim. Ocak 2024'ten bu yana sürekli sükunet çağrısı yaptım. Camiamızı Futbol takımımızın arkasında durmaya çağırdım. Bu hafta derbiyi kazanacağız ve yeni bir süreç başlayacak."

"FENERBAHÇE'Yİ KİM ŞAMPİYON YAPMAK İSTEMİYOR?"
"Mevcut başkan 'Ben başkan olduğum sürece Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' dedi. Bu ne demek? Ali Koç başkan olduğu sürece Fenerbahçe şampiyon olamayacak demek. Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? İktidar mı, devlet mi, hakemler mi, TFF başkanı mı? Eğer bunların hepsi birbirine bağlıysa alttan yukarı gitmeyeceğiz, yukarıdan söyleyeceğiz. Ben bir laf üzerine geliyorum; 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' sözü."

Bizim her şeyi ayırmamız lazım. Devlet ayrı, hükümet ayrı. Biz devletle kavga edemeyiz ama hükümetle haklı olduğumuz bir mücadeleyi veririz. Daha önce de yaptık. FETÖ mücadelesinde iç içeydiler mücadele ettik.Hep beraber yürüdük."

"BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM, FENERBHAÇENİN ADAMIYIM"
"Ben kimsenin adamı değilim. Ben Fenerbahçe'nin adamıyım. Twitter'da yazıyorsunuz. Ben Twitter'ı okumuyorum. Benim trollüm de yok.

Fenerbahçe'yi ben varken şampiyon yapmazlar' sözü... O zaman ne olacak? Çocuklar ağlıyor. Biz nasıl şampiyon olacağız? Ben Atatürkçüyüm, laikim ve cumhuriyetçiyim. Fenerbahçe üst kimliktir. Yıllarca bunu söyledim. Bu kimlik altında her türlü insan vardır ama hiçbir zaman ayrımcılık olmaz. Bütün kulüpler için söylüyorum. Bu çomağı sokarlarsa, beka sorunu başlar. Ben saygı gösteriyorum. Benim için onun insan olması önemli. Ya Atatürk'ü tanımayanlar Atatürk'ü kendine siper ediyorlar. Hiç tanıyorlar mı? Herkese tavsiye ediyorum, Atatürk'ü iyi okuyun."

"3 SENE İÇİN GELECEĞİM"
"72 yaşındayım, 3 sene için geleceğim! Daha fazlasını yapamam! 'Yap' deseniz bile yapamam! Çocukları kurtarmalıyız! Benim kızım geliyor, maç oynanıyor... Fenerbahçe 0, karşı takım 1! Maçı sordu, 1-0 galibiz" dedim. Sonra baktı 'Neden yalan söylüyorsun?' dedi. Çocuklar kazananın yanında olmak istiyor. Onların aşkı için şampiyon olmamız lazım.

Ali Bey de seçilebilir ancak yanlışlardan ders almalıyız. Fenerbahçe'nin borcundan fazla alacağı var! Bunu mahkemede çözemezsin, masada çözeceksin! Büyük alacağımız var, bunu inşallah çözeceğiz."

"MEVCUT BAŞKAN MENAJER GÖNDERMİŞ"
"Jose Mourinho ile iki saat konuştuk. Konuşmaları sürdürmek için arkadaşları menajerleri ile devam edecek. Biz ne para, ne transfer konuştuk. Konyaspor maçını izlediğini söyledi. Bir aday telefonla konuşmuş. Mevcut başkan menajer göndermiş. Şimdi diyorlar '15 Milyon € buna verilir mi?' Ya sana ne kardeşim?"

Editör: Aliye Tulum