Cristiano Ronaldo futbolu ne zaman bırakacak? Sevgilisi tarih verdi Cristiano Ronaldo futbolu ne zaman bırakacak? Sevgilisi tarih verdi

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yılmaz Erdoğan imzalı "İnci Taneleri" adlı dizinin Dilber sahneleri sosyal medyada gündem olmaya devam ederken ünlüler tarafından tepkiler gelmeye başladı.

Dizinin ikinci fragmanın Dilber karakterini canlandıran Hazar Ergüçlü, "Herkes yer içer, hesabı Dilber öder" sözleri ve dansı ile tekrardan gündem oldu.

AYDİLGE TEPKİ GÖSTERDİ

Ünlü şarkıcı Aydilge, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile Dilber akımına tepki gösterdi.

Sözlerine şu şekilde başlayan Aydilge, "Babamın yıllar önce bir hastası vardı. Pavyonda çalışan ve mide kanseri olan bir kadın. Aşırı içkiye, sigaraya ve şiddete maruz kalmış bir kadın. Babam ona kanser olduğunu açıkladığında kadın 'Doktor bey ben zaten kanserin içindeyim' demiş. Şimdi bu pavyon dansıyla ilgili amma duyar kastınız diyenler var. Evet kadınlar belki o elbise ile sadece beğenilmek ve popüler bir dansı taklit etmek, cinsel olarak arzulanmak istiyorlar.

Kişisel tercihleri ne diyebiliriz ki. Ama şunu da hatırlatmak gerekir; o elbise sadece bir elbise değil, o dans sadece bir dans değil, onların temsil ettiği pavyon kültürü binlerce kadının acısıdır."

Aydilge, sözlerinin devamında "Dans ederken siz bu acıların üzerinde tepiniyorsunuz" diyerek sosyal medyada var olan binlerce akım gibi onun da gelip geçici olduğunu ancak pavyonda çalışan kadınların yaşadığı acıların hiç geçmeyeceğini vurguladı. Ayrıca ünlü şarkıcı, İnci Taneleri dizisinin fragmanında geçen "Herkes yer içer, hesabı Dilber öder" sözünü hatırlatarak "Hesabı gerçekten Dilber ödeyecek... Belki de hayatlarıyla ödeyecekler" diyerek sözlerini bitirdi.

İREM DERİCİ AYDİLGE'YE CEVAP VERDİ

Ünlü şarkıcı İrem Derici ise Aydilge'nin tepki videosunun altına yorum olarak "Sus kız" yazdı.

Ünlü ismin yorumu sosyal medyada dikkat çekti.

Editör: Amine Ebrar