Euro 2024'te attığı muhteşem golle herkesin konuştuğu Arda Güler’in, 2016 yılında Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen yaz etkinliklerine katıldığı anlara ait fotoğrafları gün yüzüne çıktı. O dönem henüz 10 yaşında olan Arda, sadece futbol yeteneğiyle değil, disiplini ve efendiliğiyle de dikkat çekmişti.

Fotoğrafın Sırrı Ortaya Çıktı

Etkinlik sorumlularından AGD yetkilisi Salih Çakır, TV5'te yayınlanan "4. Güç" programında konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Jose Mourinho: Amacımız Fenerbahçeli taraftara uzun süredir bekledikleri mutlulukları vermek Jose Mourinho: Amacımız Fenerbahçeli taraftara uzun süredir bekledikleri mutlulukları vermek

“Arda, o zaman da sadece yeteneğiyle değil, disiplini, beyefendiliği, oturuşu ve kalkışıyla ön plana çıkan, dikkat çeken çocuklarımızdan biriydi. Ders aralarında, teneffüslerde hemen taştan kaleler yapıp arkadaşlarıyla futbol oynarlardı. Ben de o maçlarda hakemlik yapardım. Arda, o zamanda 4-5 çocuğu birden çalımlayıp çok güzel goller atardı.”

Kamp Hatırası

Salih Çakır, fotoğraftaki madalyon ve Kuran-ı Kerim’in yaz etkinlikleri kampından bir hatıra olduğunu belirtti. Bu hediyelerin, Arda ve diğer çocukların hayatlarına rehberlik etmesi amacıyla verildiğini ifade etti.

Arda Kuran

Editör: Nigar Topcu