Hakan Bayrakçı'dan bomba DEM Parti analizi! DEM CHP'ye desteğini açık etmiyor Hakan Bayrakçı'dan bomba DEM Parti analizi! DEM CHP'ye desteğini açık etmiyor

Futbolu bırakan Mesut Özil için dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın isimler olduğu iddia edilen kişiler tarafından kurulan DAVA Partisi'nin (Çeşitlilik ve Uyanış için Demokratik İttifak) eski futbolcu Mesut Özil'i kampanya yüzü olarak kullanmayı amaçladığı iddia edildi.

Bild am Sonntag Gazetesi özellikle Türk asıllı Alman seçmen için 35 yaşındaki Özil'in tercih edildiğini yazarken, partinin seçimlere katılabilmesi için 18 Mart'a kadar 4000 imza toplaması gerektiğini belirtti. DAVA'nın liste başı adayı Fatih Zingal toplumda var olan sorunları tespit etmek için kullanılabilecek ünlüler olduğunu dile getirirken Mesut Özil'i de örnek gösterdi.

Zingal Mesut Özil için, "O iyi bir adam, biz onun harika olduğunu düşünüyoruz. Almanya Milli Takımı için çok şey yaptı. Harika bir futbolcu, harika bir halk figürü" ifadelerini kullandı. Zingal, "Özil'in DAVA için kampanya yüzü olmasından elbette çok mutlu oluruz. Özil ile DAVA'nın programının ne olduğunu açıkça görebilirsiniz, Alman toplumunda tanınıyorsunuz, milli takımın oyun kurucususunuz, mükemmel bir şekilde entegre olduğunuz düşünülüyor. Ve bir günden diğerine dışlanıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Futbolu Bırakan Mesut Özil Siyasete Atılıyor

Editör: Aliye Tulum