Emekliler seçim öncesi maaşlarına zam yapılacağını bekliyor muhalefet emeklilerin beklentisini söyleyerek iktiidara sesleniyordu. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emeklilere seyyanen zam yapılması yönünde herhangi bir çalışma yürütmediklerini söylemiş, zam iddialarını net bir şekilde reddetmişti.

Sürücüler dikkat! Araç muayenesinde değişiklik yapıldı artık zorunlu değil Sürücüler dikkat! Araç muayenesinde değişiklik yapıldı artık zorunlu değil

Emekliler cephesinden tepkiler büyürken MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı'dan skandal bir öneri geldi. Kanal 68'in canlı yayınına katılan Kaşlı, emeklilere ek işlere girmelerini tavsiye etti. Kaşlı'nın açıklamaları şöyle:

"Bizim de bir şey yapmamız lazım. Domates mi yetiştiririz, su mu satarız, başka bir şey mi satarız... Aile ekonomimize 10 bin lira ek gelir getirecek ikinci ek bir iş... Daha önce ben biliyorum, öğretmen okul bittikten sonra simit satıyordu, su satıyordu. Çünkü o zamanlar 100 lira maaş, 50 lira kiraydı. O dönemleri de yaşadık 80’li yıllarda. Onun için vatandaşımızdan da aile ekonomisine katkı sağlayacak bir şeyler bulmasını, uğraşmasını... Sadece devletten beklemek yerine."

Editör: Amine Ebrar