Kritik teklif Meclis'te kabul edildi: Ceza yağacak! Kritik teklif Meclis'te kabul edildi: Ceza yağacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Çankaya Köşkü'nde basına kapalı bir şekilde Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının ardından İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yazılı açıklamada bulundu.

Toplantıda, 6 Şubat depremleri ve sonrasındaki süreç, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik gündemine dair konuların yanı sıra, bölgesel ve küresel sınamaların ele alındığı ifade edildi.

Kurul üyelerinin, Türkiye'nin geleceği adına önemli bir adım olarak gördüğü yeni anayasa çalışmalarını özellikle vurguladığı belirtilen açıklamada, ülkenin sivil, demokratik, özgürlükçü ve kapsayıcı bir anayasaya olan ihtiyacının altı çizildi.

Ekonomik konularda da önemli istişarelerin yapıldığı toplantıda, Türkiye'nin kararlılıkla sürdürdüğü ekonomik programın değerlendirildiği ve popülist tutumlardan kaçınılması gerekliliğinin vurgulandığı ifade edildi. Aynı zamanda, Türkiye'nin önündeki seçimsiz 4 yıllık sürenin fırsatlar barındırdığı ve bu zaman diliminin etkin bir şekilde kullanılmasının önemi üzerinde durulduğu belirtildi.

Eğitim alanında da önemli bir adım olan 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' üzerinde kurul üyelerinin değerlendirmelerinin paylaşıldığı belirtilen açıklamada, asrın felaketlerinden etkilenen illerdeki imar ve inşa faaliyetlerinin değerlendirildiği ifade edildi.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için en verimli adımların atılacağını belirterek, ekonomi programının müspet sonuçlarının 2024'ün ikinci yarısından itibaren görülmeye başlanacağını vurguladığı kaydedildi.

Editör: Amine Ebrar