Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,Ankara'da suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile dün gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. 

'ERDOĞAN AYŞE ATEŞ'İ DİNLEDİ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ayşe Ateş’i dikkatle dinlediğini belirten Bakan Tunç, "Sayın Cumhurbaşkanımız dikkatle dinledi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir hukuk devleti olduğunu belirtti. Hukuk devletinde hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağını söyledi ve bu konuda yargıya güvenilmesi gerektiğini ifade etti." açıklamasında bulundu.

'22 TUTUKLU VAR'
Bakan Tunç, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak devam eden dava ve soruşturma sürecine dikkat çekti. Tunç, cinayetle ilgili tüm delillerin kamuoyu ile paylaşıldığını ve 22 tutuklu sanığın bulunduğunu belirtti. İlk duruşmanın 1 Temmuz’da başlayacağını hatırlatan Tunç, yargı sürecinin titizlikle yürütüldüğünü ve adaletin yerini bulacağına inandıklarını ifade etti.

Özel Harekat Başkanı Devlet Bahçeli'nin elini öptü! O kare gündem oldu Özel Harekat Başkanı Devlet Bahçeli'nin elini öptü! O kare gündem oldu

'YARGIYA GÜVENİLMELİ'
Bakan Tunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşme sırasında yargıya güvenilmesi gerektiğini tekrar vurguladığını söyledi. Erdoğan’ın, hukuk devleti ilkesinin gereği olarak hiçbir suçun ve suçlunun gizli kalmayacağını belirttiğini aktaran Tunç, soruşturmanın şeffaf bir şekilde sürdürüldüğünü ve adaletin tecelli edeceğini dile getirdi.

Editör: Nigar Topcu