AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı ve AK Parti MKYK üyesi Mehmet Kasım Gülpınar'ın istifa ederek Yeniden Refah Partisi'nden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması gündemdeyken, benzer bir gelişme İstanbul'da yaşandığı iddia edildi.

İddiaya göre, Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk'e teklif götürdüğü belirtildi.

Nezaket İle Reddettik

Odatv'ye konuşan Metin Külünk, "Bu süreçte Yeniden Refah Partisi'nin nazik İBB adaylık teklifine karşılık kendilerine teşekkür ederek, yine aynı nezaketle olmayacağımızı ifade ettik" dedi.

İYİ Parti'de istifa depremi devam ediyor! Kurucu isim de bıraktı İYİ Parti'de istifa depremi devam ediyor! Kurucu isim de bıraktı

Külünk ayrıca şu ifadeleri kullandı: "23 Kasım 2023 tarihinde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurumuzu yaptık. Önce aday adaylığımızı, sonrasında ise projelerimizi beyan eden basına açık iki özel toplantı gerçekleştirdik. Aday adaylık kararımızda Türkiye'nin içine girdiği son kulvarda karşılaşılacak muhtemel engel ve zorlukları görerek, insanımıza karşı bir sorumluluk bilinci ile hareket ettik.

Durumumuz bugün görünenden farklı bir neticeye işaret etti. Olabilir, takdirdir. Bu süreçte Yeniden Refah Partisi'nin nazik İBB adaylık teklifini kendilerine teşekkür ederek yine aynı nezaketle olmayacağımızı ifade ettik. Türkiye'yi içine çekmeye çalışan karadeliğin farkında olarak, seçim sürecini takip edeceğim ve Türkiye'nin ihtiyacı olan toplumsal barışı adalet üzere inşa etme yolunda çalışmaya devam edeceğiz."

Külünk, AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş ancak aday Murat Kurum seçilmişti.

Editör: Şevval Başçakır