Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Yeniden Refah Partisi'nin dikkat çeken açıklamaları devam ediyor. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Doğan Aydal katıldığı canlı yayında iktidara eleştirilerde bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Doğan Aydal, Halk TV yayınında şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanlığı sistemi partilerin tek başına seçime girip boyunun ölçüsünü alacağı bir sonuçtan çok uzaklaştırdı. Seçim döneminde de ısrarla sıkça söyledim biz geçici bir seçim ittifakı kuruyoruz. Sebebi mevcut şartlardı. Biz o günün şartlarında hedef olarak Erbakan ismini meclise sokmak hedefliydik ve bunda başarılı olduk. Biz YRP olarak vekil pazarlığı ya da sayı pazarlığı yapmadık. Kendi logomuzla girdik, kendi oylarımızla meclisteyiz.

'SANKİ BİZE LÜTUF VERMİŞLER GİBİ...'
Bu sebeple kimse kalkıp da AKP lütfuyla girdik gibi bir algı yapmasın. Ancak AKP'li siyasetçiler de sanki bize bir lütuf verilmiş gibi konuşuluyor. Biz olmasaydık sayın cumhurbaşkanı da bugün cumhurbaşkanı değildi. Mevcuttan yüzde 3 çıkartın cumhurbaşkanı şu an cumhurbaşkanı değildi. Biz o anlık siyaset ile bir şeyi belirledik.

Editör: Aliye Tulum