Necmettin Erbakan'ın damadı ve YRP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz'den AK Parti ile görüşme hakkında açıklama geldi. Altınöze'e AK Parti ile görüşmelerini soran Sözcü yazarı İsmail Saymaz'ın aktardığına göre; Yeniden Refah AK Parti'nin İstanbul, Ankara ve İzmir için yaptığı teklifi geri çevirdi.

Fatih Portakal: 'Meral Akşener'in psikolojisi bozuk, dövebilir de...' Fatih Portakal: 'Meral Akşener'in psikolojisi bozuk, dövebilir de...'

Altınöz, dün akşamki sürpriz görüşme öncesi AK Parti ile yürütülen sürece dair "Bizden ziyade onların ne teklif edeceği önemliydi" diyerek isteyecekleri yer kalmadıklarını doğruladı.

ÜÇ BÜYÜKŞEHİR TEKLİFİNE RET
AK Parti'nin Yeniden Refah'a ettiği teklifi Altınöz, "İstanbul, Ankara ve İzmir’de meclis üyelikleri. Biz de “Meclis üyeliğiyle gelmeyin, kabul etmeyiz. Partimizin gücüne uygun teklif getirin ki görüşelim” dedik. Sonra görüşme trafiği kesildi" diyerek açıkladı. Dün akşamki sürpriz görüşme kararı sonrası yeniden Saymaz'a konuşan Altınöz, "Göreceğiz, bakalım ne diyorlar. İttifakla alakalı hevesimiz yok. İttifakın bize getirdiği bir şey yok" dedi.

"İMAMOĞLU DA RAKİBİMİZ"
Altınöz ayrıca İstanbul'da İmamoğlu'na kaybettirme gibi bir prensipleri olmadığını belirtip "Biz adayımızla girip seçimi kazanmak istiyoruz. İmamoğlu da bizim rakibimiz" diye konuştu.

Editör: Aliye Tulum