AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, YRP'nin kendilerinden 100 belediye talep ettiğini söylemişti. Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanvekili ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doğan Aydal, Sözcü TV'de gündeme ilişkin açıklamalar yaparak yerel seçim öncesi yürütülen pazarlıklarda AK Parti'den kaç belediye istediklerini söyledi.

Aydal, YRP'nin Kocaeli, Sakarya, Kütahya ve Bilecek belediyelerini ve 35 ilçe belediyesi istediğini ifade etti. 

AK Parti'nin MHP'ye bıraktığı belediyeleri hatırlatan Aydal, Yeniden Refah'ın da oy oranı doğrultusunda talepleri olduğunu söyledi ve "İki büyükşehir isteriz, Kocaeli ve Sakarya dedik. İki de il istedik, Kütahya ve Bilecik" dedi.

'AKP BİZ OLMADAN 76 İLÇEYİ KAZANAMAZ'

AK Parti'nin, YRP olmadan 76 ilçeyi kazanamayacağını, bunlardan da 35'ini istediklerini anlatan Aydal, AK Parti'den Ali İhsan Yavuz'un da görüşmeleri not ettiğini ancak ikinci toplantıda işlerin değiştiğini söyledi. Aydal, ikinci toplantıdan itibaren AK Parti heyetinin kendilerine 'Biz size belediye meclis üyelikleri verelim' teklifiyle geldiğini açıkladı.

Sürücüler dikkat! Araç muayenesinde değişiklik yapıldı artık zorunlu değil Sürücüler dikkat! Araç muayenesinde değişiklik yapıldı artık zorunlu değil

Editör: Nigar Topcu