Şarkıcı Zara göğüs dekolteli elbisesiyle dillere düştü Şarkıcı Zara göğüs dekolteli elbisesiyle dillere düştü

Karadeniz müziğinin başarılı sanatçılarından Volkan Konak, kafa karıştıran bir açıklama yayınladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan sanatçı, "Ülkemizde ve Ortadoğu'da siyasi partiler ya tarikat ya tek adam sistemidir ve de siyaset yapan kişilerin zenginleşme alanıdır. Vefasız ve sevgisiz bu siyaset korosunda şarkı söylemem. Dolayısıyla beni silin. Ben yokum" ifadelerini kullandı.

Volkan Konak'tan bir açıklama daha

İlk yaptığı açıklamanın müziği bıraktığı şeklinde algılanmasının ardından Volkan Konak'tan yeni bir açıklama geldi. Konak açıklamasında “Dostlar; söylediğim yanlış anlaşılmış galiba, siyaset korosunda şarkı söylemeyeceğimi belirttim. Ben her zaman olduğu gibi, dürüst, uygar ve asil insanların korosunda şarkılarımı söyleyemeye devam edeceğim. Son söz; yaşasın sevgi, yaşasın bilim, yaşasın sanat” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Diyanet İşleri Başkanlığı, kuruma ve Ali Erbaş’a yönelik sözleri nedeniyle şarkıcı Volkan Konak hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Diyanet'ten yapılan açıklamada Konak'ın, "İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek" görevinin kanunla kendisine tevdi edilen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın en üst temsilcisi Ali Erbaş'ı rencide ederek kişilik haklarını ihlal ettiği iddia edildi.

'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçu nedeniyle cezalandırılması istenen Konak "Herkes haddini bilecek. Benim ülkem kimsenin cüzdanına veya makam arabasının bagajına sığmayacak kadar büyük ve kıymetlidir. Dürüst, onurlu, cesur ve uygar insanlara selamlar olsun" yanıtını vermişti.

Editör: Aliye Tulum