70’li yılların unutulmaz isimleri arasında yer alan ve maddi zorluklar yaşayan Serpil Örümcer geçim sıkıntısı yaşadığı için fotoğraflarını 200 liraya sattığını duyurmuştu. Serpil Örümcer şimdi de borçlarını ödeyebilmek için şarkılarını bir araya getirdiği CD’yi 300 liradan satışa çıkardı.

Serpil Örümcer daha önce paylaştığı videoda "Ben 70'li yılların sanatçısı Serpil Örümcer'im. Bu fotoğraflarımı 200 liradan yardım amaçlı satıyorum. Elektrik, su, doğal gaz faturamı ödemek istiyorum. Eğer bana yardımcı olursanız adınıza imzalı fotoğraflarımı göndermek istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Kirasını ve faturalarını ödemekte güçlük çeken Serpil Örümcer, Instagram hesabından yaptığı yeni bir paylaşımla gündeme geldi. Örümcer şarkılarını satışa çıkardığını şu sözlerle duyurdu: ‘’Merhabalar, ben 70’li yılların sanatçısı Serpil Örümcer’im. Bazı ihtiyaçlarım ve borçlarımdan dolayı nostalji olarak, şarkılarımı CD olarak topladım. Onları satmak istiyorum. Eğer arzu ederseniz adresinize imzalı olarak gönderirim. Çok teşekkür ediyorum şimdiden. Allah razı olsun diyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’

BAKANLIK SERPİL ÖRÜMCER’E YARDIM ELİ UZATTI
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, faturalarını ödemek için fotoğraflarını satmaya başlayan Yeşilçam oyuncusu Serpil Örümcer'e yardım talimatı vermişti. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş'ın talimatı üzerine, konuyla ilgilenmek üzere Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri görevlendirilmişti.