Tunç Soyer'den Bahçeli'ye 'Dağ' yanıtı: Biz devletin zırhlılarından çok, halkın tunçtan kalkanına güveniriz
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin “İzmir'de Dağ'ın sıcaklığı Tunç'u eritip savuracaktır” sözlerine yanıt verdi. Soyer, “Biz devletin zırhlılarından çok, halkın tunçtan kalkanına güveniriz ve o kalkanı hiçbir ateş eritemez, onu biliyorum. Bir de evvelallah bugüne kadar çok Dağ’lar aştık, bundan sonra da hepsini aşarız” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhur İttifakı adaylarına soy isimleri üzerinden destek verdi. Bahçeli,  İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hamza Dağ'a desteğini de Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e gönderme yaparak, “İzmir'de Dağ'ın sıcaklığı Tunç'u eritip savuracaktır” sözleriyle açıklamıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de ziyaret ettiği İzmir Akdeniz Bianeli öncesinde soruları yanıtlarken o göndermeye yanıt verdi.

'Bugüne kadar çok Dağ'lar aştık, bundan sonra da aşarız'


Bahçeli'nin sözlerini değerlendiren Soyer, şunları söyledi:
“Vallahi ben de basından duydum. Aslında asla kişisel polemik yapmadım bugüne kadar hiç kimseyle, yine yapmam ama bu nezaket ölçüsünde yapılmış edebi bir atışma gibi gözüküyor. Bunu aşık atıştırmasına döndürmeden sadece şunu söyleyeyim; biz devletin zırhlılarından çok, halkın tunçtan kalkanına güveniriz ve o kalkanı hiçbir ateş eritemez, onu biliyorum. Bir de evvelallah bugüne kadar çok Dağ'lar aştık, bundan sonra da hepsini aşarız”