Trabzon'un Sürmene ilçesinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencilerinin kiraladığı servis minibüsü, ilçede çalışan diğer minibüs şoförleri tarafından durduruldu. Durakta yaşanan olayda, öğrenciler ve servis sürücüsü iddiaya göre saldırıya uğradı.

Akşam saatlerinde Çarşı Mahallesi'nde meydana gelen olayda, KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencileri, okul çıkışında servis minibüsüyle dönüş yapmak isterken, yolları kesildi. İlçede çalışan diğer minibüs şoförleri, öğrencilerin kiraladığı servisin önünü araçlarıyla kesti ve durdurdu. Tartışmanın büyümesiyle birlikte iddiaya göre öğrenciler ve servis sürücüsü saldırıya uğradı.

Polis ekiplerinin olay yerine gelmesi üzerine, darp raporu alan öğrenciler şikayetçi oldu. Öğrencilerin yaşadığı şiddet anları cep telefonu kamerasına da yansıdı.

Konuyla ilgili olarak Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Kültür, Sanat Öğrenci ve Mezun Derneği (DARGEB) sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayınladı. Dernek, öğrencilerin yaşadığı şiddeti kınayarak, gereken yaptırımların uygulanmasını talep etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.