Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Turgut Altınok, Oğuzhan Uğur'un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon Yerel Seçim Özel programına konuk oldu. Uğur, programın kısa bir kesitini sosyal medyada paylaştı. Gençlerin soruları Turgut Altınok'u fena terletirken 'Torpil' yanıtı gündemi salladı. 

TORPİL GAFI OLAY OLDU!

Torpil iddialarıyla ilgili gelen bir soruya Altınok'un verdiği cevap olay oldu. Altınok "Aldığımız personelin birçoğunun torpili yoktur söyleyeyim" sözleri şaşırtınca Oğuzhan Uğur araya girerek  "Birçoğunun demeyin de efendim ozaman da torpili olanlar varmış gibi oluyor" ifadelerini kullandı.

MAL VARLIĞI SORUSU

Daha önce açıkladığı mal varlığıyla gündem olan Altınok'a "Mal varlığı konusunda hiç nakit para veya bir araç falan göstermemişsiniz. Sadece taşınmazlarınızı söylemişsiniz. Bu 3-4 gün içerisinde hiç sattığınız veya bağışladığınız taşınmaz mal varlığınız oldu mu?" sorusu yöneltildi.

Keçiören Belediyesi'nde 20 yıl görev yaptığını belirten Altınok "Keçiören Belediyesi'nden bir kuruş aldığım harcırah yok. Otobüs parası, uçak parası... 1 kuruş seyahat harcamam yoktur." diye konuştu. Altınok'un mal varlığıyla ilgili soruya verdiği yanıt sonrası bir gencin "Helal olsun! Türkiye'de böyle insanlar da varmış" tepkisi ise gündem oldu. Öte yandan "Zaten bütün Ankara'ya komşuymuşsunuz" yorumu da programa damga vururken, Altınok'un torpil yanıtı da çok konuşuldu.

BÜTÜN ANKARA'YA KOMŞUYMUŞSUNUZ

Programda genç bir kadın "Keçiören'e baktığımda hiçbir yerinde çöp konteyneri olmadığını görüyorum. Olur da büyükşehir belediyesine başkan seçilirseniz eğer bütün ilçelerdeki çöp konteynerlerini de toplayacak mısınız?" diye sordu. Bunun üzerine Altınok da "Hangi mahallede otuyorsunuz?" diye karşı soru yöneltti. Genç kadının "Komşunuzum Tepebaşı'nda oturuyorum. Zaten mal varlığınızla birlikte tüm Ankara'ya da komşuymuşsunuz." sözleri dikkat çekti.