İstanbul, Bağdat Caddesi'nde Melisa Yaren Aydınalp adlı manken sokakta "memelere özgürlük" diyerek pankartlı protesto yapmasının ardından "müstehcenlik" suçlamasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

Yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Aydınalp, olayların ardından gazeteci Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında konuştu.

Aydınalp'in ifadeleri şu şekilde:

ÖZGÜRLÜK KONUSUNDA BİR IŞIK YAKTIM

"Özgürce giyinemediklerini düşünüyorum, ve hatta özgürce giyindiklerinde içlerinin asla rahat olmadığını, hep bir endişeyle yürüdüklerini düşünüyorum. Göğüs dekoltesi giymek istemiyorsunuz diye giyecek kadınlara da engel olmayın. Bu bizim için çok önemli. Yani biz birine karşı mücadele ederken bir de kadınlara karşı mücadele etmek istemiyoruz. Korkarak yaşayamam ki, ben bir ışık yaktım. Bir özgürlük konusunu ortaya attım ve bunu devam ettireceğim ve ettirmekte zorundayım, bu benim görevim. Ama geri çekilmek ve ya bir şey yapmamak ya da söz hakkına sahip olmana rağmen susmak bence asıl korkaklık.

LİSEDE TACİZE UĞRADIM

Ben lisedeyken bir öğretmenim tarafından tacize uğramıştım bütün erkeklerin içinde. Mini etek giydiğim için, mini eteğimle rahat olmamam gerektiğini ve utanmam gerektiğini söyledi ve eteğimi açmaya çalıştı."