Kafessiz Türkiye Kampanyası adlı sosyal medya hesabından bir çiftlikte çekilen görüntüler paylaşıldı.  Kafessiz Türkiye'ye ulaştırılan görüntülerde erkek civcivlerin ölüme terk edildiği ve bağırışlarının arkasında birkaç çalışanın ise yer aldığı görüldü.

Bir çalışanın video gönderdiği ve yaptığı açıklamada ''Orada olanları görseniz kanınız donar. Civcivleri erkek ve dişi olarak ayırıyorlardı. Erkek civcivleri kasaya doldurup eziyorlardı'' ifadelerini kullandığı açıklandı. Söz konusu görüntülere yönelik resmi makamlardan henüz bir açıklama gelmedi.

Kafessiz Türkiye Kampanyası hesabından yapılan paylaşım şu şekilde:

"Geçtiğimiz günlerde bir kişi bizimle bu görüntüleri paylaştı. Yumurta endüstrisinin ne kadar cani olduğunu siz destekçilerimizle tüm çıplaklığıyla paylaşmak istedik. O kişinin bire bir cümleleri şu şekildeydi:

"Birkaç yıl önce M… ili G… fabrikasında yevmiyeci olarak çalışıyordum. Bir gün civciv üretim bölümüne gittim. Orada olanları görseniz kanınız donar. Civcivleri erkek ve dişi olarak ayırıyorlardı. Erkek civcivleri kasaya doldurup eziyorlardı.

Ardından çöp torbalarına dolduruyorlardı. Daha sonra ise gübre bölümüne götürüyorlardı. Civcivler yarısı hayatını kaybetmiş yarısı sağ şekilde kepçeyle dışkıyla karıştırılıp yakılıyorlardı.

'Neden hayatlarına son verdiklerini sorduğumda hem fazla yem yiyorlar hem yumurtlamıyorlar deniliyordu.' Her gün on binlerce erkek civciv bu şekilde hayata gözlerini yumuyor."