Geçtiğimiz yıl İstanbul'da düzenlenen Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda altın madalyayı milli sporcu Necmettin Erbakan Akyüz kazanmıştı. Madalya töreninde Filistin bayrağı açan Akyüz, ardından Filistin'in halk dansı dabkayı yapmıştı.

Filistin desteği dolayısıyla Avrupa Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından şampiyonluğuyla tehdit edildiğini söyleyen Akyüz, 'Dünya, Avrupa ne şampiyonluğum varsa elimden alın.' diyerek tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoyla açıklamalarda bulunan milli sporcu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Soruşturma açmak, şampiyonlukları almak, ceza vermek... Dünya, Avrupa ne şampiyonluğum varsa elimden alın. Beni bunlarla korkutup geri adım attırabileceğinizi düşünüyorsanız, aklınızı peynir ekmekle yemişsiniz gerçekten. Bebek katillerine karşı yapmış olduğum protestoyu kalkıp, 'bizim değerlerimize aykırı böyle şeyler' diyerek soruşturmak açmak. Senin değerin yok. Ne değeri? Ne vicdan, ne insanlık, ne haysiyet... Hiçbir şey yok sizde. Aşağılıksınız! Aşağılık bile değilsiniz, seviyeniz bile yok sizin. Almazsanız da, ceza vermezseniz de adam değilsiniz ulan!. Dünya şampiyonluğundan daha gurur verici bir şekilde taşıyacağım o cezayı."