Minnesota'da dünyaya gelen eşsiz yapışık ikizler Abby ve Brittany Hensel, hayata tutunma mücadeleleri ve kararlılıklarıyla tüm dünyanın ilgisini çekti. Başlangıçta yaşama şanslarının düşük olduğu söylense de, ikizler hayata sıkı sıkıya sarıldılar ve şimdi sınıf öğretmenliği yapıyorlar, doğdukları şehirde yaşamlarını sürdürüyorlar. Abby'nin Facebook profilindeki düğün fotoğrafı ise sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

34 yaşındaki bu nadir yapışık ikizler, doğduklarında iki kafanın bir gövde üzerinde yan yana olduğu ve kan dolaşımını, alt vücuttaki organları paylaştıkları dicephalus tipinde dünyaya geldiler. Abby sağ kolu ve bacağını kontrol ederken, Brittany sol kolu kontrol ediyor.

Yapışık Ikizler1

Abby ve Josh, 2021'deki düğün törenlerinin fotoğraflarını TikTok üzerinden 'abbyandbrittanyhensel' hesabından paylaşana kadar evliliklerini gizli tutmayı tercih ettiler. Görüntülerde, çiftin düğün sırasında dans ettikleri ve öpüştükleri görülüyor. Abby ve kız kardeşi, tamamen beyaz, kolsuz bir gelinlik ve sırtı bağcıklı bir elbise giyerken, damat Bowling ise gri bir takım elbise tercih ediyor.

Yapışık Ikizler2

Abby ve Brittany, 1990 yılında doğduklarında ebeveynleri Patty ve Mike Hensel, doktorların ameliyatla hayatta kalma şanslarının zayıf olduğunu söylemesine rağmen, ayırma operasyonundan vazgeçtiler.

Yapışık Ikizler3