CHP Afyonkarahisar adayı Burcu Köksal ile İBB adayı Ekrem İmamoğlu arasında DEM Parti krizi yaşanmıştı. Burcu Köksal ''Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak'' demişti. Burcu Köksal'ın açıklamalarına Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt gelmişti.

Ekrem İmamoğlu'da Burcu Köksal'ı hedef alarak, "Ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak" demişti. İmamoğlu açıklamasında "Ben CHP'liyim ama bu şehrin her insanına hizmet ediyorum. Her siyasi görüşten olan insanına. Öyle ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak, onu söyleyeyim. Öyle yok. Biz insan ayırt etmeyiz kardeşim, o laf nereye giden biliyor musun, hani büyük şehir belediyesi terörist doluydu, onu diyenle bunu diyen aynı akıl. Öyle yağma yok. CHP Atatürk'ün 1920'de TBMM'yi toplarken, herkes kucakladı çağırdı ya, onu kültürü temsil eden Atatürk'ün evlatlarıyla yönetilir. Bu kadar net." ifadelerini kullanmıştı.

BURCU KÖKSAL FARKLI KAZANDI

Afyonkarahisar'da an itibarıyla sandıkların yüzde 100'ü açıldı ve CHP'de uzun süre tartışılan Burcu Köksal aldığı yüzde 50,74'lük oyla seçimi açık farkla kazandı. Köksal'a en yakın isim olan AK Partili aday ise yüzde 31'lerde kaldı.

BAĞIRA BAĞIRA ANDIMIZI OKUDU

Seçimi kazanan Afyonkarahisar Adayı Burcu Köksal zafer konuşmasında mikrofonu eline alarak bağıra bağıra andımızı okudu. Burcu Köksal'ın o anları sosyal medyayı salladı.