Trendyol Süper Lig'in 38'inci haftasında Trabzonspor, evinde ağırladığı Ankaragücü'nü 4-2 mağlup etti.

ANKARAGÜCÜ KÜME DÜŞTÜ: BELÖZOĞLU AĞLADI
Bu sonuçtan sonra Trabzonspor puanını 67'ye yükseltti. 40 puanda kalan Ankaragücü, Süper Lig'e veda etti.

Ankaragücü teknik direktörü Emre Belözoğlu, futbolculara isyan ederek hüngür hüngür ağladı. 
Belözoğlu'ndan oyuncularına, "Koşun lan! Allah’ınızdan korkun!" dediği anlar kameraya yansıdı. Videoda ağladığı anlar sosyal medyada gündem oldu.

EMRE BELÖZOĞLU: HAYATIMIN EN BÜYÜK ACI TECRÜBESİNİ YAŞADIM

Maç sonrası yaptığı basın açıklamasında hayatının en büyük ve en acı tecrübesini yaşadığını söyleyen Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, "Ankaragücü camiasına yaşatan kişilerden birisi olmam itibariyle ki sorumluluğu almak isteyen en önemli kişilerden birisi olmam itibariyle bütün camiadan, taraftarlarımızdan bütün samimiyetimizle özür diliyorum. Bunu özellikle son 7-8 haftada hissetmeme rağmen çok dile getirememiştim oyuncularıma ama Ankaragücü çok daha iyi çok daha güzel günleri hak ediyor. Hayatımın en büyük acı tecrübesini yaşadım. Hiçbir zaman kalbimin hiçbir yerinde hissetmeyeceğim bir duyguydu bu. Ama ömrümün sonuna kadar da Ankaragücü camiasına bunu yaşatan kişilerden birisi olarak kendimi hiçbir zaman affetmeyeceğimi söyleyebilirim. Çok üzgünüm, benden yana bütün camiaya hakkım helal olsun. Onlara çok daha güzel şeyler yaşatmak isterdim. Bugün gelinen noktada söylenecek sadece bunlar olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

"OYUNCULARLA HELALLEŞTİK"

Göreve devam edip etmediği yönündeki soruya Belözoğlu, “Ben İsmail Başkan ve Yusuf Bey ile görüşüp zaten bir karar veririm. Bunu da ilk siz öğrenirsiniz. Biz kimseyle görüşmedik, soyunma odasında oyuncularla helalleştik. Söyleyebileceğim benim herhangi bir bildiğim de yok. Burada yaşanılan süreçte bir birliktelik oluştu. İyi gün de kötü gün de oldu. Bir ayrılık olacaksa da en yakışıklı haliyle olması gerektiğini düşünüyorum. Şimdi çok sıcak bugün ilk ama bir gün söylemem gerekenler olduğunu düşünüyorum, burada hiç kimseyi kırmak, kimseyi hedef göstermek değil burada baş sorumlulardan bir tanesi benim. Bütün camiadan özür dilemekten başka, onların affına sığınmaktan başka bir cümlem yok. Çünkü ben buraya gelirken çok büyük hayallerle ve hedeflerle geldim. Yaşadığımız zorlukların ötesinde söylemem gerekenlerden ziyade benim burada bu acıyı bu camiaya yaşatanlardan birisi olarak hayatımın sonuna kadar bu vicdanla yaşayacağım. Bunu samimi olarak söylüyorum” yanıtını verdi.

"ANKARAGÜCÜ CAMİASINDAN ÖZÜR DİLİYORUM"

Ankaragücü camiasından özür dileyen Belözoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Futbol bu, bugün gelinen noktada Ankaragücü Trabzonspor’a yenilip düşmedi, bu noktaya gelene kadar birçok takıma yenildi deplasmanda. Bu takımın taktiğini, tekniğini konuşmadan önce ben söylemem gerekenleri söyledim diye düşünüyorum. Baş sorumlulardan birisi olarak samimiyetimle taraftarın gözünde de çok büyük beklenti ile buraya gelmiştik. Özür dilediğimi samimice bunu ömrümün sonuna kadar vicdanımda yaşayacağımı söyledim. Samimice bu acıyı yaşayacağımı söyledim. Onun dışında teknik, taktik o değişiklik bizim için çok farklı bir senaryo değildi. Biz çok fazla takım defansına önem vermeye çalıştık sezon başından beri. Bugün ligin biz bu maça geldiğimizde en az gol yiyen 4 takımdan bir tanesiydik. Ama bugün oyuncular için de kolay değil. Söyleyebileceklerim bütün Ankaragücü camiasından özür diliyorum. Benden yana helali hoş olsun, çok acı bir tecrübeydi. Bu acı tecrübeyi yaşamak da bana nasipmiş, ekibime de hayatta bunlar var. Herkesten çok özür diliyorum."