Türkiye'de 61 milyon 441 bin 880 seçmen, yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre, birçok genç aday belediye başkanı oldu. Bu isimler arasında Zeynep Çelik, Utku Caner Çankaya, Eren Ali Bingöl, Tamer Mandalinci, Özkan Çetinkaya ve Hüseyin Can Güner yer alıyor.

Özkan Çetinkaya: Karabük'ün Yeni Belediye Başkanı
AK Parti'nin Karabük Belediye Başkanı Adayı olan 36 yaşındaki Özkan Çetinkaya, kesin olmayan seçim sonuçlarına göre zafer elde etti. Başarılı bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade eden Çetinkaya, projelerini hayata geçirmek için çalışacağını belirtti.

Belediye Başkanı Özkan

Eren Ali Bingöl: Tuzla'nın Genç Başkanı
1993 doğumlu Eren Ali Bingöl, CHP'nin Tuzla Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi ve rakibi geride bırakarak seçimi kazandı. 31 yaşındaki Bingöl, Türkiye'nin en genç belediye başkanlarından biri oldu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik uyarı! O vilayetlere gitmeyin Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik uyarı! O vilayetlere gitmeyin

Belediye Başkanı Tamer

Tamer Mandalinci: Bodrum'un Yeni Lideri
1994 doğumlu Tamer Mandalinci, CHP'nin Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmişti. Genç aday, resmi olmayan sonuçlara göre Bodrum'da yüzde 57 oy alarak seçimi önde tamamladı.

Utku Caner Çaykara: Avcılar'ın Yeni Başkanı
1991 doğumlu Utku Caner Çaykara, İstanbul'un Avcılar ilçesinde yarıştı ve oyların yüzde 53'ünü alarak belediye başkanı seçildi.

Belediye Başkanı Avcılar

Zeynep Çelik: Türkiye'nin En Genç Kadın Belediye Başkanı
Yenice'nin tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik'in kızı olan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, bağımsız olarak Mahalli İdareler Seçimlerine girdi ve Kalkım Beldesi'nin Belediye Başkanı oldu. Çelik, Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı unvanını kazandı.

5 yıl boyunca Çanakkale'nin Kalkım Beldesine Belediye Başkanı olacak olan Zeynep Çelik, "Hep birlikte çabalarımız ve dualarımız ile çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. Kalkım'a yakışır hizmeti getirmeyi, halkımıza değer vermeyi önümüzdeki 5 yılın her gününde kendime borç bilerek sizlere layık olacağım. Bu başarı hepimizin" ifadelerini kullandı.

Editör: Nigar Topcu