Şarkıcı Zeynep Bastık, son çıkardığı 'Lan' isimli şarkısıyla müzik dünyasında büyük bir çıkış yakaladı. Bu Mabel Matiz imzalı şarkı, Spotify Global 50 listesine giren ilk Türkçe şarkı oldu ve hemen ardından milyonlarca dinlenme rakamına ulaştı.

Mabel Matiz Lan

Bastık, aynı zamanda Spotify'da günlük 2.5 milyon dinlenmeye erişen ilk Türkçe şarkıcı unvanını da elde etti. Bu başarılarla birlikte, Bastık dünya çapında tanınan isimlerin yer aldığı listede 45. sıraya kadar yükseldi.

Lan Zeynep Bastık

Daha önce Türkçe şarkıların 65. sıraya kadar yükseldiği Global listelerde, Zeynep Bastık büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Daha önce Uzi'nin 'Arasan da' isimli parçası 65. sırada Sefo'nun 'Bilmem mi' isimli parçası ise 75. sırada yer almıştı. Bastık'ın başarısıyla birlikte Spotify'da ilk kez bir kadın şarkıcı, Türkiye'nin en çok dinlenen şarkıcısı oldu.

Uğur Dündar’ın avukatından “babalık davasına” ilişkin açıklama Uğur Dündar’ın avukatından “babalık davasına” ilişkin açıklama

'Lan'ın YouTube'daki başarısı da dikkat çekiyor; sadece 10 günde neredeyse 10 milyon kez dinlendi. Şu ana kadar toplam dinlenme sayısı 9.933.51 oldu.

Editör: Nigar Topcu