Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün AK Parti Meclis Grubu'ndaki konuşmasında, "Muhalefet belediyelerinde yaşanan eş, dost, akraba atamalarını ibretle takip ediyoruz" sözleri gündem oldu. Muhalefet cephesi, 22 yılda AK Parti iktidarı döneminde binlerce liyakatsiz atama yapıldığına ilişkin paylaşımlar yaparken, bir tepki de Gazeteci Murat Ağırel'den geldi.

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın adayı Turgut Altınok'tan örnek veren Ağırel, "Mesela Sayın Turgut Alıntok’un kızı bir ay önce nasıl 61/A ya istinaden 1. derece kadrolu Bakan Müşaviri olarak Dışişleri Bakanlığı’na atandı merak ediyorum" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kimlikle Türkiye'ye gelebilecekler Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kimlikle Türkiye'ye gelebilecekler

Ağırel, şunları yazdı:

"Sayın Cumhurbaşkanı eş, dost akrabaların atamalarını ibretle takip ediyoruz demiş. Kendi damadının ve arkadaşlarının bakan, bürokrat olması dışında sorun yok.

Bu tür haksız atamaların tamamı parti ayırt etmeksizin hemen iptal edilmelidir.

Mesela Sayın Turgut Alıntok’un kızı bir ay önce nasıl 61/A ya istinaden 1.derece kadrolu Bakan Müşaviri olarak Dışişleri Bakanlığı’na atandı merak ediyorum."

Editör: Aliye Tulum