AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, dün akşam tv100.com yazarı Hacı Yakışıklı'ya özel açıklamalarda bulundu ve rakibi Mansur Yavaş'ın Londra'daki evine vurgu yaptı. Altınok'un, mal varlığının babadan miras olduğunu tekrarladığı açıklamaları, tv100 canlı yayınında detaylandı. Yakışıklı, Altınok'un cevaplarını aktararak, tartışmaları ve iddiaları masaya yatırdı.

Altınok'un, 600 daire ve TOGO Kuleleri'ndeki ortaklık iddialarına yanıtı, belediye bütçesinden kişisel kullanım için harcama yapmadığını belirtmesi ve mal varlığının kaynağını açıklaması dikkat çekti.

"Turgut Altınok ile yaklaşık yarım saat bir görüşme gerçekleştirdik." diyen Yakışıklı, "Bütün iddiaları sordum kendisine. 'Antalya'da 600 daire, TOGO Kuleleri’nde ortaklık' deniyor şeklinde." ifadelerini kullandı.

Fahiş fiyat boykotuna tekel bayileri de katıldı: O sigaraları satmayacaklar Fahiş fiyat boykotuna tekel bayileri de katıldı: O sigaraları satmayacaklar


"İFTİRA ATAN MANSUR YAVAŞ İSTİFA ETSİN"
Turgut Altınok'un verdiği cevapları yayında okuyan Hacı Yakışıklı, şu sözleri iletti:

"Antalya'da dairem varsa tapusunu çıkarmayan namerttir. 600 dairem varsa yarın istifa ederim. 600 dairem yoksa bana iftira atan Mansur Yavaş istifa etsin. Belediye bütçesinden şahsıma uçak bileti bile almadım. 1994'ten itibaren 20 yıllık belediye başkanlığı döneminde edindiğim tek malım yok. 20 yıldır ticaret ve vergiyle işim yok. 'Banka hesaplarını da açıklasın!' diyorlar. Emekli maaşım dışında banka hesabım yok. Ailem zengindi. Anne ve babam 1986'da trafik kazasında vefat ettiler. Mallarım onların mirasıdır."

"TÜM TARLALARI SATSAM MANSUR YAVAŞ'IN LONDRA'DA ALDIĞI EVİ ALAMAM"
Belediye başkanı olduğunda mal varlığının azaldığını ifade eden Altınok, açıklamasında Mansur Yavaş'ın Londra'daki evini hatırlatarak şunları kaydetti:

"Anketlerde kaybedeceklerini görenler iftira furyasına başladı. Benzin istasyonumuz 31 dönümdür ve 1985'te babam almıştır. Başkan olunca mal varlığım azaldı. Babadan kalma tüm tarlaları satsam Mansur Yavaş'ın Londra'da aldığı evi alamam. Mansur Yavaş Beypazarı Belediye Başkanıyken kiradaydı. Şimdi 25 milyonluk evde oturuyor. Benim böyle bir durumum yok. Herkes belediye başkanı olduktan sonraki mal varlığını açıklasın. Benim hiç yok."

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından iddialara ilişkin daha önce yapılan açıklamada "Mansur Yavaş'ın bilgisayar mühendisi olan kızı Türkiye'de liyakatine uygun bir iş bulamadığı için İngiltere'ye yerleşip 5 yıl kirada yaşadıktan sonra 32 yıl vadeli konut kredisiyle ev alıyor. Mansur Yavaş ise Türkiye'de kredi çekip, bu evin peşinatını ödemesinde kızına yardımcı oluyor. Sonuç olarak Mansur Yavaş'ın Londra'da evi yok, kızının evinin ise 32 yıl kredi borcu var. Mansur Yavaş'ın da peşinat için çektiği krediden 5 yıl kredi borcu var." sözleri kaydedilmişti.

Editör: Nigar Topcu