AK Parti Ankra Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Kırşehir Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Proframda açıklamalarda bulunan Altınok, şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan, İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra bedeni bulunan işçinin ailesi ile görüştü Erdoğan, İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra bedeni bulunan işçinin ailesi ile görüştü

 "Bir dünya başkenti yapacağız. Hem de Anadolu'muza minnacık bütçeyle yaptığımız hizmetlerin çok daha fazlasını yapacağız. İftara geç kaldım, niye geç kaldım? Tandoğan'da bir radyo programına katıldım. Bir programımız vardı Oran'da, 1 saat 15 dakikada gittik. Anketlerde soruyorlar Ankaralıya. Ankara'nın problemlerini kim çözer? Trafik problemlerini kim çözer? 'Altınok' çıkıyor. Ulaşım problemini kim çözer? 'Altınok' çıkıyor. Metroyu kim yapar diyorlar. 'Altınok' çıkıyor. Fuar alanımız var Akyurt'ta. Fuar alanını kim yapar diyorlar, 'Altınok yapar' çıkıyor. Ankaralı dua ediyor neredeyse yağmur yağmasın diye. Altyapı problemini kim çözer? 'Altınok' çözer diyorlar. Dolayısıyla Altınok emrinizde, hizmetinizde" 

Programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Altınok mal varlığını açıklaması üzerine sorulan soruya şöyle yanıt verdi:

"Herkes kendisinden şüphe etsin, benden değil. Kendimizden şüphemiz yok. Mal varlığımız çoğalmamış, aksine azalmış. Ankara eseri olmayan, hizmeti olmayan, vizyonsuz bir büyükşehir belediye başkanı tarafından yönetiliyor. Mal varlığı, mal varlığı, mal varlığı. Zaten biz '3608 Sayılı Yasa' ile beyanda bulunmak zorundayız. Dolayısıyla herkes 'belediye başkanı olmadan önceki' mal varlığını açıklasın. Ondan sonra da 'gömü buldum, padişah torunuydum' biz de öyle bir şey yok. 20 yıl belediye başkanlığım var. 20 yıl belediyeden bir kuruş almadım. Seyahat param dahi yoktur. Görev anlayışıyla çalıştık. Bağıranlar, çağıranlar kendilerinden şüphe duyuyorlar ki sütte leke var, bende leke yok."

Editör: Amine Ebrar