31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için partilerin adaylarının tamamına yakını açıklandı. İktidar partisi AK Parti'nin çıkardığı adaylar ise çok konuşuluyor. Özellikle Ankara ve İstanbul'u yeniden kazanmak için çalışmalara başlayan AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayının Turgut Altınok olduğu açıklanmıştı. Adaylığının ilanı ardından seçim çalışmalarına başlayan Altınok bugün Anıtkabir'i ve MHP Ankara il Başkanı Alparslan Doğan'ı ziyaret etti. 

Özgür Demirtaş hükümete seslendi: Neyi bekliyorsunuz? Özgür Demirtaş hükümete seslendi: Neyi bekliyorsunuz?

Ziyaretlerine Anıtkabir'den başlayan Altınok, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak şunları yazdı:

AZİZ HATIRANIZ ÖNÜNDE SAYGI VE HÜRMETLE EĞİLİYORUZ

"Aziz Atam, bize bıraktığınız emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak huzurunuzdayız. Ankara ve Ankaralıların gönlünüzde müstesna bir yeri olduğunu biliyor ve bu gurur ile aziz hatıranızı selamlıyoruz. Her daim yaşamaktan onur duyduğunuz bu müstesna şehri, sizin ufkunuz ve gönlünüzdeki bir kent misyonu ile yeniden şehircilikte rehber, gelişmede önder bir başkent olarak imar etme azmi ve gayreti için çalışacağız. Düsturumuz yine sizin 'İnsanlığın tekamülü şehir medeniyetinden geçer' sözünüz olacak. Ankara'yı imar ederken insanımızı, geleceğimizi ihmal etmeyeceğiz. Sahip olduğumuz tarih ve kültür bizim en büyük güç kaynağımız olacak. Dünümüzden ilham alıp bugünümüzü inşa edecek, yarınımızı planlayacağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında eser ve hizmetlerimizle tüm dünyaya Türkiye Yüzyılı ve başkenti Ankara adını marka olarak perçinleyeceğiz. Bu ruh ve heyecanla; size ve gelecek nesillere daha modern ve yaşanabilir bir Ankara imar etme azim ve kararlılığı ile aziz hatıranız önünde saygı ve hürmetle eğiliyoruz."

Anıtkabir ziyaretlerinin ardından Turgut Altınok, MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan'ı ziyaret etti. Basın mensuplarının sorularını geri çevirmeyen Altınok, ABB'de çalışan işçileri işten çıkaracağı iddiasıyla ilgili şunları söyledi:

İŞTEN ATMAYACAĞIZ ZAM YAPACAĞIZ

 "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan hiçbir çalışanımızın ekmeğiyle, rızkıyla uğraşmayacağız, işten atmayacağız. Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanlara seçim öncesi zam yapıldı. Bu zam aslında iki yıldır yapılmayan zamların birikimidir. Aksine biz geldiğimizde maaşlara zam yapacağız"

Altınok, söylemlerine şöyle devam etti:

ANKARA'DA SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ VAR

"Bu 5 yılda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hangi eseri hatırlıyorsunuz? Ankara'ya dışarıdan gelen biri 'Ankara belediyesi şu eseri yapmıştır, gidelim, gezelim, görelim' diyebileceği bir tane eser yoktur. Ankara'da maalesef sosyal medya ve konser belediyeciliği var. Ankara’mız Türkiye Cumhuriyeti devletimizin başkentidir. Ankara milli mücadelemizin, bütün kadim şehirlerimizin başkentidir. Ankara’mız maalesef geriye gitmiştir. Bir tane eser yok. Ankara'ya katma değer kazandıracak bir tane proje yok. Ankara’mızın 5 yılı 'boş yıl' olmuştur. Hep beraber çalışacağız. Bütün vatandaşlarımıza ulaşacağız. Verdiğimiz oy çocuklarımız için, torunlarımız için" 

Editör: Amine Ebrar