31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için çalışmalar sürüyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın geçtiğimiz günlerde mal varlığını açıklaması üzerine AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'a da mal varlığı sorulmuştu. Bu soruyu "Mal bizim değil Allah’ın, hepsi Allah'ın, biz emanetçisiyiz." diyerek yanıtlamış ve belediye başkanı olduğu günden beri mal varlığının azaldığını iddia etmişti.

Sosyal medya hesabı üzerinden mal varlığını açıklayan Altınok, şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Hemşehrilerim!

Bir belediye başkanı öncelikle şeffaf olmalıdır! Özü sözü bir ve dürüst olmalıdır! Bir belediye başkanının duruşu olmalıdır ve bir o yanda bir bu yanda bulunmamalıdır! Ne yazık ki mal varlığım üzerinden bir süredir suni gündemler yaratılarak, başkentimize yapacağımız hizmet ve eserlerin üstünün örtülmeye çalışıldığını; projelerimizi gölgeleme çabasına girildiğini ve en önemlisi siz değerli Ankaralı hemşehrilerimi incittiklerini hissettiğim için mal varlığımı açıklama vakti gelmiştir.

Değerli Ankaralılar!

İçinizde en ufak bir tereddüt olmasın! Ekte sunduğum tüm mal varlığım ana sütü gibi hak ve helaldir…"

Altınok'un mal varlığı şöyle:

Mal 1

Mal 2

CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır

Mal 3

Editör: Amine Ebrar