AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, seçim kampanyasını sürdürüyor.

Altınok, Ankara'nın Evren ilçesinde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Konuşmasında, Ankara'da su faturalarının elektrik faturalarını geçtiğine dikkat çekerek, "Köylerde su aboneliği için ne kadar isteniyor? Güya köylerdeki su sayaçlarını söküp atacaktı. Ama şu an insanlarımız gelen su faturalarından dolayı sayaçlarını söküyor veya ödeyemediği için Büyükşehir Belediyesi gelip söküyor. Tam tersi oldu. Allah'ın verdiği sudan para mı kazanılır? Su fiyatları pahalı, 'ucuzlatacağım' demişti. Su parası, elektrik parasını geçti" dedi.

Yavaş Verdiği Sözlerin Yüzde 90'ını Yapmadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim vaatlerini yerine getirmediğini öne süren Altınok, "Geçen seçimde verdiği sözlerin yüzde 90'ını yapmadı. Bir kişi size 100 tane söz verse 90'ını yapmazsa bir daha güvenir misiniz? Ankaralıya verdiği sözlerin yüzde 90'ını yapmamış bir Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı var. Altınok söz verirse yapar" ifadelerini kullandı.

Altınok ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin çiftçilere sağladığı mazot desteğini artıracaklarını ve balıkçılığı teşvik edeceklerini belirtti. "Evren'de balıkçılığı teşvik edeceğiz. Ağ istiyorsa ağ, motoru eskidiyse motoruna destek olacağız. Evren'de balıkçılığı teşvik edeceğiz" diye konuştu.

Prof. Dr. İlber Ortaylı: Atatürk’e açıkça saldırı başlamıştır Prof. Dr. İlber Ortaylı: Atatürk’e açıkça saldırı başlamıştır

Ankara Kasabaya Dönüştü

Ankara'nın durumunu "adeta kasabaya dönüşmüş" olarak tanımlayan Altınok, "31 Mart'ta solan Ankara kazanacak. Büyük bir kasabaya dönüştürülen Ankara'yı dünya başkenti yapacağız. Koçhisar, Evren arası ulaşım için minibüs verdik. Büyükşehir çalıştırmaya müsaade etmemiş. Hem engelledi hem ayırdı hem kaydırdı. Herkesin başkanı olamadı. Ama Altınok herkesin belediye başkanı oldu. Herkese adaletli hizmet ettik. Ankara'mızın bir 5 yılı daha boşa gitmesin" dedi.

Evren'deki açılışın ardından Şereflikoçhisar'da seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştiren Altınok, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesi devlet bütçesi gibi. 2024 yılında 99 milyar bütçesi var. 2023'te 60 milyardı. İlçe belediye başkanlarımız Büyükşehir Belediyesi'nden daha çok eser yapıyor. Ankara'nın talihini değiştirme zamanı geldi" diye ekledi.
 

Editör: Şevval Başçakır