CHP'li Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasıyla başlayan furya devam ediyor. AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP'li İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ardından Cemil Tugay da mal varlığını açıkladı.

Cemil Tugay açıklamasında "Güncel mal bildirimimi Kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Bu konuda hayatım boyuncu gösterdiğim titizliği, Büyükşehir Belediyesi yönetimi sürecinde de tam bir şeffaflıkla sürdüreceğim. Bu şeffaflık ve hesap verilebilirlik, birinci derecedeki yakınlarım için de geçerli olmuştur ve olacaktır." ifadelerini kullandı.

AK Parti’li başkan eski AK Parti’li başkanı şikayet etti: Maaşları kredi çekerek ödedik AK Parti’li başkan eski AK Parti’li başkanı şikayet etti: Maaşları kredi çekerek ödedik

Buna göre Cemil Tugay, 2024 rayicine göre 15 milyon TL değerinde hâlihazırda oturduğu apartman dairesinin ve 2 milyon 200 bin TL değerinde 2017 model BMW 5.20 marka otomobilin sahibi. Cemil Tugay’ın banka hesaplarında 465 bin 56 Türk Lirası, 3 bin 300 Amerikan Doları, 9 bin 400 Euro nakit parası bulunuyor.  Eşi adına kayıtlı menkul veya gayrimenkul mal varlığı bulunmuyor.

Cemil Tugay

Editör: Aliye Tulum