31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere geri sayım başladı. CHP Büyükşehir Belediye başkan adaylarını açıkladı. İzmir Büyükşehir belediye Başkanı Tunç Soyer'in yeniden İzmir'den aday gösterilmemesi dikkat çekmişti. CHP, Soyer yerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Cemil Tugay olmasını kararlaştırmıştı.

Soyer, İzmir'de veda ziyaretleri gerçekleştirmeye başladı. İzmir Marina’daki Nefes Restoran’da düzenlenen toplantıya katılan Tunç Soyer açıklamalarda bulundu. Soyer şu ifadeleri kullandı:

EN BAŞARILI BELEDİYE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'DİR

Bütün samimiyetimle söylüyorum ki 11 büyükşehir belediyesi içinde her anlamda en başarılı belediye İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu beş yıllık döneme hangi perspektiften bakarsanız bakın bu sonuç değişmez. Altyapıda, sosyal hizmetlerde, tarımda, hangi açıdan bakarsanız bakın, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile diğer belediyeler arasında uçurum var. Burada tevazu göstermek olmaz, bu bir gerçek. Her birimiz bunun gururuyla hayatımızı devam ettireceğiz. Son nefesime kadar taşıyacağım bir gurur bu. İnsanı diğer canlılardan ayıran en büyük farklılık iz bırakma gayretidir. Bence yaptıklarımızla bunu sağladığımızı düşünüyorum.

ŞAİBESİZ TERTEMİZ BİR İZ BIRAKIYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak beş yılda bunu başardık. Hiç kimsenin yüzünü yere eğdirecek, utanacağı bir şey yapmadık. Gururla, başımız dik, alnımız açık, övüneceğimiz işler yaptık. Bence bu her şeyden kıymetli. İzmir’e şaibesiz tertemiz biz iz bırakmış oluyoruz. Bu beş yıl benim için unutulmaz anılarla geçti. Hayatımda çok güzel izler bıraktınız. Bu anıları büyük bir gururla taşıyacağım. Bizden sonraki dönemde de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal yapısının korunması en büyük temennim. Bunun korunması için elimden gelen gayreti göstereceğim.

T U N. S O Y E R

Diyarbakır'da muhtar adayı olmuştu! Simurg Sarsılmaz tehditlere dayanamadı Diyarbakır'da muhtar adayı olmuştu! Simurg Sarsılmaz tehditlere dayanamadı

MAKAM MEVKİ ARAMIYORUM

Ben bu hikâyeye, memleket aşkına çok genç yaşlarda düştüm. Bir kara sevda bu. Bu hikâye başka bir hikâye. Anadolu, Türkiye başka bir şey. İnsan keşfettikçe daha büyük bir aşkla bağlanıyor. O coğrafyayı daha iyi nasıl iyileştirebiliriz, nasıl güzelleştirebiliriz, orada yaşayanların yüzünü nasıl güldürebiliriz. İşte benim hikâyem bu. Ben bunu büyük bir aşkla yapıyorum. Bunun için makam mevki aramıyorum. Ben bunu nerede bulursam orada yapacağım. Benim için biten bir şey yok. Son 50 küsur günde aynı şevkle, aynı hırsla çalışmaya devam edeceğiz. Bu memleketin İzmir’e ihtiyacı var; İzmir’in size ihtiyacı var. Hiç aklınızdan çıkarmayın. Daha yapacağımız çok şey var ve biz yapmazsak kimse yapmayacak. Bunu çok iyi bilin.

Editör: Amine Ebrar