Eyüpsultan’da lüks ciple, arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde kontrol eden gruba çarpan ve 1 kişinin ölümüne neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C ve annesi ünlü yazar Eylem Tok hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı  yakalama kararı çıkardı.

OLAYIN GEÇMİŞİ! NELER OLMUŞTU?

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesine bağlı Göktürk yakınlarında meydana gelen bir kaza Türkiye'nin gündemine oturdu. 16 yaşında olmasına rağmen, direksiyonunun başına geçtiği annesine ait lüks araçla emniyet şeridinde arızalı ATV motorunu kontrol eden gruba çarpan T.C., bir çocuk babası Oğuz Murat Acı'nın ölümüne neden oldu.

Özgür Özel'den Hatay seçimlerine ilişkin YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu Özgür Özel'den Hatay seçimlerine ilişkin YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu

Olayı büyük yankı bulmasının sebebi ise zanlının yazar olan annesi tarafından kazanın hemen ardından uçakla apar topar Mısır'a kaçırılması oldu. Anne ve oğlunun havaalanındaki kaçış anlarına ait kamera görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekerken, yaşananların ardından anne Eylem Tok sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, Türkiye'ye dönerek adalete teslim olacaklarını açıkladı.

Tok, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Öncelikle yaşanan tüm bu olaylar nedeniyle ne kadar üzgün olduğumu, ne kadar korktuğumu ve paniklediğimi belirtmek istiyorum. Kazadan bahsetmek benden ve ailemden önce, kazazedeler ve ailelerini daha çok üzecektir ve yıpratacaktır. Ancak oğlumun bizden habersizce o gün arabam ile dışarıya çıkmasının tüm sorumlusu benim, bunu kabul da ediyorum. Ben bir anne olarak bu durumun yaşanmaması adına gereken tüm tedbirleri almalıydım.Ancak ne yazık ki yazılanların hepsi doğru değil, oğlum olaydan sonra kaçmadı, aksine olay yerine yardıma gelen insanlarla birlikte o da yardım etti ki ambulans ve ekipler de çağrılmıştı, ancak ben sonrasında çok korktum. Yalan söyleyemem, bir anne olarak oğlum darp edilir mi? Başına bir şey gelir mi? diye. Ne olduğunu anlayana kadar yurt dışına çıkarmak istedim ve yurt dışına çıktıktan sonra boşanmış olduğum, oğlum Timur'un babası Bülent ile tüm yaralıların, kazazedelerin ilgilenilmesi için konuştuk. Biz yurt dışına çıkarken bir mağdurun öldüğünü dahi bilmiyorduk ki; bunu öğrenince, evet ne yaparsak yapalım bu acı tarif edilemez ve dindirilemez ama hemen aile ile iletişime geçmeye çalıştık."

"ANNELİK GÜDÜSÜ, LÜTFEN BENİ ANLAYIN"

Oğlunun olayın olduğu andan itibaren her gün "Lütfen Türkiye'ye dönelim ve ben cezam ne ise onu çekeyim, ben bir aileyi dağıttım" diye ağladığını dile getiren Tok, "Hiçbir zaman burada kalmak, bu suçlamalardan kaçmak gibi bir düşüncesi olmadı onun. Ama annelik iç güdüsü, lütfen beni de anlayın. Ben olay yerinde insanların telefonlarını da toplamadım, bunlar doğru değil. Çok çok üzgünüm. Oradaki tüm çocuklar bizim de çocuklarımız, kazada ölen kardeşimizin ailesi bizim de ailemiz. Biz dönüp doğru olanı yapacağız ve adalete teslim olacağız. Hem kendim adına hem de oğlum adına tüm kamuoyundan içtenlikle özür diliyorum." dedi.

Editör: Aliye Tulum