Trabzonspor, Belçika ekibi Standard Liege'den 19 yaşındaki sol kanat oyuncusu Cihan Çanak ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladı. Transfer için Standard Liege'ye 2 milyon euro bonservis bedeli ödenecek.

Kulüpten Açıklama Geldi

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ tarafından Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada, transferin detayları paylaşıldı. Açıklamaya göre, 2 milyon avroluk bonservis bedeli üç taksit halinde ödenecek. 

Alman basını duyurdu! Ferdi Kadıoğlu transferinde flaş gelişme Alman basını duyurdu! Ferdi Kadıoğlu transferinde flaş gelişme

Cihan Çanak'ın Ücret Detayları Belli Oldu

- 2024-2025 sezonu: 467 bin avro
- 2025-2026 sezonu: 488 bin avro
- 2026-2027 sezonu: 509 bin avro
- Opsiyon kullanılması halinde 2027-2028 sezonu: 623 bin avro

Menajerlik Hizmet Bedeli

Ayrıca, menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcuya verilecek brüt ücret tutarının yüzde 4,8'i oranında ödeme yapılacağı belirtildi.

Transfer dönemine hızlı başlayan Trabzonspor'da yeni transfer Cihan Çanak için imza töreni düzenlendi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törende konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekşi, “Evladımıza, evine hoş geldin diyoruz. Belçika’da, Ümit Milli Takımımızda önemli başarılara imza attı. Çok yönlü bir futbolcu, burada da çok başarılı olacağına hepimiz yürekten inanıyoruz. Hedefi büyük olduğu için, büyük Trabzonspor’a geldi" dedi.

“TRABZONLUYUM, TRABZONSPORLUYUM”

Küçüklükten beri olmayı istediği yerde olduğunu ifade eden Cihan Çanak ise, “Trabzonluyum, Trabzonsporluyum. Çok sevdiğim bir takımdan teklif aldığımda çok mutlu oldum. Hedefim Trabzonspor’la şampiyon olmak, kupalar kazanmak” diye konuştu.

Oyuncu önümüzdeki sezon '61' numaralı formayı giyecek.

Editör: Nigar Topcu