İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla dünyanın dört bir yanında tepkiler devam ediyor. Saldırılara en çok tepki gösterilen ülkelerden birisinin de Türkiye olması dolayısıyla halk hükümetin İsrail ile ticari ilişkilerini sürdürmesine tepki gösteriyordu.

Geçtiğimiz günlerde İsrail ile ticari ilişkilere kısıtlama getirilmişti. Halktan tepkiler dinmeyince hükümet yeni bir karar aldı.

Yavuz Ağıralioğlu'ndan gündemi sarsacak açıklama: Bugün seçim olsa CHP belediyelerin yarısını kaybeder Yavuz Ağıralioğlu'ndan gündemi sarsacak açıklama: Bugün seçim olsa CHP belediyelerin yarısını kaybeder

Ticaret Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre İsrail ile ticari ilişkiler tüm ürünleri kapsayacak şekilde durduruldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İsrail’le ilgili ihracat ve ithalat işlemleri tüm ürünleri kapsayacak şekilde durdurulmuştur. İsrail Hükümeti Gazze’ye kesintisiz ve yeterli miktarda insani yardım akışına izin verinceye kadar Türkiye söz konusu yeni tedbirleri kesin ve kararlı bir şekilde uygulayacaktır."

Editör: Amine Ebrar