Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), dün yaptığı açıklamada Süper Lig yayın ihalesinin iptal edildiğini ve teklif alımının uzatıldığını duyurmuştu.

Süper Lig'in Yeni Yayıncısı Belli Oldu

Sports Digitale'den Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre, Süper Lig'in yeni yayıncısının beIN Sports olacağı belirtiliyor.

Haberin detaylarına göre, beIN Sports'un ihale başında TFF ve Kulüpler Birliği'nin hedeflediği 150 milyon euro barajını son teklifiyle aştığı belirtildi. Taraflar arasındaki anlaşmanın artık sadece zaman meselesi olduğu ifade edilirken, resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılacağı vurgulandı.

İsmail Kartal'dan sakatlıklar hakkında kritik açıklama! İsmail Kartal'dan sakatlıklar hakkında kritik açıklama!

TFF İhaleyi İptal Ettiğini Duyurmuştu

Daha önce federasyondan yapılan açıklamada, teklif bedellerinin yetersiz bulunması nedeniyle Yayın İhale Komisyonu tarafından ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alındığı belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Yayın İhale Komisyonunun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda yayın ihalesi iptal edilmiştir. TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonunun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir."
 

Editör: Şevval Başçakır