TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil görevden alındı, yerine Mehmet Demiroğlu atandı. Bu görev değişikliği, TUSAŞ Basın Danışmanı Ali Genç tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu.

TEMEL KOTİL GÖREVDEN ALINDI
2016 yılından beri TUSAŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Temel Kotil, TUSAŞ Yönetim Kurulu kararıyla görevden alındı. Aynı zamanda, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ın da görevden alındığı bildirildi. Yönetim Kurulu, Kotil ve Bozdoğan'ın yerine yeni isimleri atadı.

YENİ GENEL MÜDÜR: MEHMET DEMİROĞLU
TUSAŞ'ta uzun yıllardır Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Demiroğlu, yeni Genel Müdür olarak atandı. Demiroğlu, göreve başlamasının ardından yaptığı açıklamada, "Önümüzde kritik hedeflerimiz mevcut. Başta Hava Kuvvetlerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm dost ve kardeş ülkelerin bize ihtiyacı var. İşimize odaklanacağız. Şimdi çalışma zamanı." ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'den Mehmet Şimşek mesajı: Türkiye'nin en büyük direnişini başlatacağım Özgür Özel'den Mehmet Şimşek mesajı: Türkiye'nin en büyük direnişini başlatacağım

YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI: ÖMER CİHAD VARDAN
TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Ömer Cihad Vardan, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Vardan, bu görevi ile TUSAŞ'taki önemli projelerin başında yer alacak.

ATAMA KARARININ DUYURULMASI
TUSAŞ Basın Danışmanı Ali Genç, atama kararını Twitter hesabından "SSB tarafından TUSAŞ adına yapılan açıklama" başlığıyla duyurdu. Açıklamanın, basın danışmanı tarafından sosyal medyada yapılması dikkat çekti.

Tusaş Açıklama

Editör: Nigar Topcu