Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek finalinde A Milli Futbol Takımı, TSİ 22.00'de Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda Hollanda ile mücadele edecek.

Millilerimizi bu tarihi maçta desteklemek isteyen on binlerce taraftar Berlin’e akın etti.Müsabaka öncesi Türk taraftarlar, birçok şehirden gelerek başkent Berlin'de meydanlarda toplandı ve daha sonra stadyuma doğru hareket etti.

COŞKUYLA MAÇ SAATİNİ BEKLİYORLAR

Turnuva boyunca Dortmund, Hamburg ve Leipzig'de oynanan maçlarda millilere yoğun destek veren ay-yıldızlı taraftarlar, bugün de Berlin'de coşkuyla maç saatini beklemeye başladı.

SOKAKLAR KIRMIZI BEYAZ

Davul ve zurnalar eşliğinde on binlerce taraftarın kırmızı beyaz görüntüsü Almanları şaşkına uğrattı.

Türk taraftarlar, mehter marşı eşliğinde meşaleler yakıp, tezahüratlar söyledi. Futbolseverler millilere destek verirken, sokakları da kırmızı-beyaza çevirdi.

BOZKURT KOSTÜMÜYLE GELDİ
Avusturya maçından sonra yaptığı 'Bozkurt' işaretli sevinç nedeniyle UEFA'dan 2 maç men cezası alan Merih Demiral'a destek vermek isteyen taraftarlar alanda 'Bozkurt' işareti yaptı.

Kırmızı beyaz bir karnaval yerine dönüşen alana Bozkurt kıyafeti giyerek gelen bir taraftar alanda ilgi odağı oldu.

Yıllık 250 bin ton plastik üretiyordu! Türkiye’nin 35 yıllık sanayi devi Pakpen, iflas etti Yıllık 250 bin ton plastik üretiyordu! Türkiye’nin 35 yıllık sanayi devi Pakpen, iflas etti

HEDEF YARI FİNAL

Zorlu karşılaşma öncesi taraftarlar karşılaşma ile ilgili düşüncelerini paylaşarak Milli Takım'dan galibiyet beklediklerini ifade ettiler.

Binlerce taraftarlar daha sonra maçın oynanacağı stadyuma yürüdü.

Editör: Gülşah Yıldız