Hava Forum, hava durumu tahminlerini kamuoyuyla paylaştı. En son yapılan değerlendirmelere göre, Ankara, İstanbul ve İzmir'de "Afrika'dan kaynaklanan çamur yağışı" öngörülüyor.

AK Partili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımına kendi partisinden tepki yağdı! AK Partili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımına kendi partisinden tepki yağdı!

Bunları Yapmayın!

Sosyal medyada hava durumuyla ilgili değerlendirmeler ve güncellemeler paylaşan Hava Forum hesabı, "Cumartesi günü İstanbul, Ankara, İzmir ve çevre illerde aralıklı olarak Afrika kökenli çamur yağışı bekleniyor. Araba yıkamaktan ve cam silmekten kaçının. Ağaçtan toplanan meyve ve sebzeleri yıkayarak tüketmekte fayda var" şeklinde bir paylaşımla dikkat çekti.

Bu Gece Geliyor

Hava Forum hesabı, bir sonraki paylaşımında, paylaşılan haritaya işaret ederek "Afrika tozları genel olarak coğrafyamıza doğru hareket ediyor. Şu anda Ege ve Marmara bölgelerinde toz bulunmakta. Gece ve cumartesi günü arası arası çamur yağışı bekleniyor" ifadesini kullandı.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan ise hava durumu ile ilgili son değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı: "Cumartesi günü, özellikle İstanbul başta olmak üzere İzmir, Antalya, Konya, Kayseri, Nevşehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük'te yağış bekleniyor. Aynı günün akşam saatlerinde Adana'da sağanak yağış bekleniyor. Pazar günü rüzgarın yön değiştirmesiyle sıcaklıklarda 4-5 derece düşüş olacak. Aynı gün Bursa, Ankara, Konya ve Kayseri'de kısa süreli yağış geçişleri yaşanması bekleniyor. İstanbul'da pazar günü hava bulutlu olacak."
 

Editör: Şevval Başçakır