Bolu Belediye Başkanı Özcan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Avusturya maçındaki "bozkurt" hareketi nedeniyle UEFA tarafından milli futbolcu Merih Demiral'a 2 maç ceza verilmesine tepki gösterdi.

Açıklamasında Merih Demiral’ın heykelini Bolu'ya dikeceğini belirten Özcan, şunları kaydetti: “Size söz Melih Demiral’ın BOZKURT işareti yapan heykelini Bolu’ya dikeceğim! Hadi bakalım Avrupa bana da ceza yazsın.

Merih Demiral’a verilen cezayı şiddetle ve nefretle kınıyorum! Bu cezayı engelleyemeyen Futbol Federasyonunu lanetliyorum. Size söz Merih Demiral’ın BOZKURT işareti yapan heykelini Bolu’ya dikeceğim! Hadi bakalım Avrupa bana da ceza yazsın bakalım!!!”

Hollanda maçında taraftarları protestoya çağıran Tanju  Özcan, ''BOZKURT işareti Türk Milletinin sembolüdür! Herhangi bir siyasi partinin tekelinde değildir! Hollanda maçında protesto amaçlı tüm futbolcuların İstiklal Marşı sırasında BOZKURT işareti yapmalarını bekliyorum! Taraftar için de bu çağrım geçerlidir! Ne mutlu Türk’üm diyene'' ifadelerini kullandı.

Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi durumunda heykelini dikeceğini açıklamıştı. Özcan, Belediye Meclisi oturumunda, "Biz bir söz verdiysek dönmeyiz. Heykelini dikeceğiz, tamam" dedi.

3 sendikadan ortak 'asgari ücret' açıklaması! 10 maddelik ortak bildiri 3 sendikadan ortak 'asgari ücret' açıklaması! 10 maddelik ortak bildiri

Editör: Gülşah Yıldız