CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın DEM Parti hakkında sarf ettiği 'Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak.' sözlerine CHP'den tepki gelmişti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel bu sözleri 'sürçülisan' olarak değerlendirmiş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "Ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti" demişti.

Hakan Fidan, İranlı mevkidaşı ile görüştü: Bölgede daha fazla tırmanma istemiyoruz Hakan Fidan, İranlı mevkidaşı ile görüştü: Bölgede daha fazla tırmanma istemiyoruz

Sözcü TV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın DEM Parti hakkında söylemleri gündem oldu. Özcan konuya ilişkin şunları söyledi:

"Ben DEM Parti ile işbirliği yapılmaması görüşündeyim. Bolu'da böyle bir şey söz konusu olamaz. CHP'de farklı düşünceler olabilir ama ben DEM Partililerle aynı kaldırımda bile yürümemeyi tercih ederim .

Ben partinin yaptığı işbirliğinden memnun kalmam ama takdiri de parti meclisine bırakırım. Partiye geri dönüşümden itibaren DEM Partililer bana saldırıyor. Benim ırkçı olduğumu söylüyorlar ama ben kapsayıcı Türk milliyetçisiyim. Bundan sonra DEM Partilileri muhatap dahi almıyorum."

Editör: Amine Ebrar