CHP'nin yeniden aday gösterdiği Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kameralar önünde yaşanan tartışma ardından  zabıta müdür vekilini görevden aldı.

Son belediye meclis toplantısında Zafer Partisi Bolu Belediye başkan adayı ve meclis üyesi İlkay Bayrak ile bir tartışma yaşandı. Bayrak, toplantıda son dönemdeki ihalelerin davet usulüyle yapıldığını belirterek EKAP'ta belgelerin eksik olduğunu iddia etti. Özcan ise Bayrak'ın EKAP'a giremediğini, yeterlilik şartını bile bilmediğini savundu ve tartışma büyüdü.

Özcan, Bayrak'ın üslubuna dikkat etmesini ve aksi takdirde meclisten atılacağını belirtti. Tartışma devam ederken Özcan, Bayrak'ı salondan çıkarması için zabıta müdürüne talimat verdi ve toplantıya 10 dakika ara verdi. Ara sonrası Özcan, Bayrak'ı çıkaramayan zabıta müdürünü görevden aldığını duyurdu. Meclis tüzüğü gereği Bayrak'a "Dışarı çıkarılma" cezası verdiğini ve talimatının yerine getirilmediği için zabıta müdür vekilini görevden aldığını açıkladı. Toplantı düzeninin sağlanamadığı için diğer maddeleri görüşmeksizin toplantıyı sonlandırdı.

Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, resmi toplantılarda veya sosyal medya üzerinden kendisine ve meclis üyelerine iftira atmanın ve hakaret etmenin kabul edilemez olduğunu belirtti. Belediye yönetiminin geçmiş dönemlerde defalarca incelendiğini ve herhangi bir yolsuzluk bulunmadığını vurguladı. "Terbiyesizlik" yapanlara karşı haddini bildirmenin artık kendisine farz olduğunu ifade etti.

Veli Ağbaba'dan 'dolar dolu torba' iddialarına yanıt Veli Ağbaba'dan 'dolar dolu torba' iddialarına yanıt

Editör: Nigar Topcu