Usta oyuncu Metin Akpınar'ın yıllarca sakladığı gerçek, Duygu Nebioğlu'nun açtığı 'babalık davasıyla' gün yüzüne çıktı. Akpınar, iddialar karşısında bir süre sessiz kaldıktan sonra kızlarını kabul ettiğini açıkladı. Duygu Nebioğlu, iddialarını sürdürerek ablasının da Uğur Dündar'ın kızı olduğunu açıkladı. Henüz Uğur dündar konusu netleşmezken Nebioğlu son olarak yıllardır görüşmediği annesi Suphiye Orancı'yı bulmak için Müge Anlı'nın programına katıldı.

Annesiyle 2007 yılında iletişime geçtiğini açıklayan Duygu Nebioğlu, “3 yıl boyunca Skype üzerinden görüştük, 2010 yılında benimle son konuşmasını yaptı” ifadelerini kullandı. Kendisine “Babanı bulursan beni kaybedersin” diyen annesiyle 14 yıldır görüşmediğini belirten Nebioğlu, “Annen hayatta mı?” sorusuna “Evet” yanıtını verdi. 

Duygu Nebioğlu'nun Annesi Suphiye Orancı Kimdir?

Almanya'da yaşayan anne Suphiye Orancı'nın altı çocuğu olduğu, bunlardan dördünün evlilik dışı olduğu ortaya çıktı. Nebioğlu, annesiyle 2007 yılında iletişime geçtiğini ve 2010'da son görüşmesini yaptığını belirtti. Anne Orancı'nın ilginç mektubu ve yaşadığı hayatıyla ilgili detaylar da ortaya çıktı.

Kendisi hakkında yapılan haber üzerine bir gazeteciye mektup yazan anne Suphiye'nin neden çocukları ile ilgilenemediği ortaya çıktı. Mektupta Suphiye Orancı'nın, "Yurt müdürüne söyleyin, benim evlatlık verilecek çocuklarım yok! Kızlarımı geldiğim zaman orada görmek istiyorum. Onlar öksüz değil, anneleri var" diyerek bir gün cezaevinden çıkacağını ve kızlarına kavuşmak istediğini yazdığını anlattı.

Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı

Suphiye Orancı, İbrahim Tatlıses Filminde Oynamış

Nebioğlu'nun annesi Suphiye Orancı'nın hayatı, İbrahim Tatlıses'in bir filmine kadar uzanıyor. Annesinin hayat hikayesi ve aile geçmişi hakkında ilginç detaylar gün yüzüne çıkıyor.

Hayatını kaybeden anneannesinin sır küpü olduğunu belirten Duygu Nebioğlu, annesinin anneannesi tarafından ajanslara götürüldüğünü, İbrahim Tatlıses'in filminde oynadığını belirtti. Annesi ve babasının tanışma hikayesi sorusuna yanıt veren Duygu Nebioğlu, ikilinin geçmişinin bir trafik kazasına dayandığını söyledi.

Suphiye Orancı Bulundu!

Almanya'daki evine ulaşılan Suphiye Orancı, olayla ilgili görüntü vermek istemediğini belirtti ve çocuklarıyla ilgili konularda sessiz kalmayı tercih etti.

Orancı, diyafondan konuşarak eşinin evde olduğunu belirttikten sonra  "Benim çocuklarım kimseyi ilgilendirmez" ifadelerini kullandı.

Duygu Nebioğlu yaşadığı zorlu süreci anlatırken canlı yayında şöyle konuştu:

Yüzünü göstersene, anlatsana "kızlarım haklı" desene. Cumhur Orancı, Ali Orancı siz nasıl abi kardeşsiniz. Anneniz öldü geldiniz buraya, annem de geldi. Beni annemle görüştürmemek için bir sürü oyunlar yaptınız. Dayılarıma da tepkiliyim. 21 yaşında üniversite okurken dava açmadım, senelerce sustum. En sonunda dava açmayacağımı söyledim Cumhur Orancı.Beni bir daha aradın mı? Bir ihtiyacın var mı, dedin mi? Bir yandan Metin Akpınar bir yandan Orhancı ailesi. Ne olacak bu işin sonunda? Ben nereye kadar dayanayım. Anne ara ve geleceğini söyle. Bir tek kızlarının geleceği yok burada. Benim onun tehdit ettiğim bir olay olmadı.

Olayın Geçmişi

Metin Akpınar'ın, 36 yıl önce yaşadığı evlilik dışı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararıyla 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturmuştu.

Tek yumurta ikizleri, anneleri tarafından henüz iki aylıkken Antalya’daki bir köyde bakıcı kadına bırakılmış, Çocuk Esirgeme Kurumu'nda devlet korumasına alındıktan sonra Nebioğlu Ailesi tarafından evlatlık alınmıştı.

Duygu Nebioğlu Kimdir?

Metin Akpınar'ın ikiz kızlarından biri olan Duygu Nebioğlu, 1988 yılında Antalya'da dünyaya geldi. Duygu Nebioğlu doğar doğmaz annesi onu Antalya'da bir köye bıraktı. Nebioğlu, 6 aylıkken çocuk esirgeme kurumuna verildi. Bir süre ikiziyle birlikte çocuk esirgeme kurumunda kalan Nebioğlu, henüz 6 yaşındayken 1994 yılında öğretmen bir çift tarafından evlat edinildi. 21 yaşındayken babasının Metin Akpınar olduğunu öğrendi. 13 Ekim 2023 günü itibariyle Metin Akpınar'ın nüfusuna geçti.
 

Editör: Nigar Topcu